fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viaceré novely zákonov poslanci presunuli na najbližšiu schôdzu NR SR, je medzi nimi aj návrh na zmenu ústavy

Parlament tak vyhovel procedurálnemu návrhu Milana Vetráka a Tomáša Tarabu.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.10.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady (NR) SR schválili procedurálny návrh poslanca Milana Vetráka (OĽaNO) o presune noviel zákonov na najbližšiu riadnu parlamentnú schôdzu.

Návrhy zákonov presunuli

Ide o hlasovanie o novele zákona o obchodovaní s emisnými kvótami navrhnutá poslancom Jaroslavom Karahutom (Sme rodina) a hlasovanie o vládnej novele zákona o poplatkoch za znečisťovanie ovzdušia.

Na ďalšiu riadnu schôdzu sa presúvajú i novela zákona o dani z príjmov od nezaradeného poslanca Martina Čepčeka, novela zákona o obchodovaní s emisnými kvótami navrhnutá poslankyňou Annou Zemanovou (SaS), novela ústavného zákona navrhnutá poslancom Milošom Svrčekom (Sme rodina) i novela Zákonníka práce, ktorú taktiež predložil nezaradený poslanec Čepček.

Zmena sa uskutočnila na návrh poslaneckých klubov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina a strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD).

Novela ústavného zákona

Parlament súhlasil i s procedurálnym návrhom nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu (Život-NS) o presunutí noviel zákonov. Na ďalšiu riadnu parlamentnú schôdzu sa presunula novela ústavného zákona, novela zákona o spotrebnej dani z minerálneho oleja i novelu zákona o podpore obnoviteľných zdrojov energie a vysoko účinnej kombinovanej výroby a taktiež novela Trestného zákona i Trestného poriadku.

Prečítajte si tiež:
V kauze Syseľ sa postavil pred súd aj bývalý poslanec, pre sudcov z Košíc a Prešova mal sprostredkovať úplatky

Všetky návrhy do parlamentu predložil poslanec Tomáš Taraba. Zmena sa uskutočnila taktiež na návrh poslaneckých klubov hnutia OĽaNO, Sme rodina a strany Smer-SD.

Viac k témam: Novela zákona, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Viaceré novely zákonov poslanci presunuli na najbližšiu schôdzu NR SR, je medzi nimi aj návrh na zmenu ústavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií