fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda plánuje dať jednorazový príspevok ľuďom, ktorých najviac postihlo zdražovanie

Na tento účel by mala vláda podľa ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka vyčleniť viac ako 50 miliónov eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Vláda plánuje poskytnúť jednorazový príspevok pre ľudí, ktorých najviac postihlo zdražovanie. Ako pred rokovaním vlády uviedol minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak, pôjde o ľudí v hmotnej núdzi, rodiny s nezaopatrenými deťmi, samostatne žijúcich uchádzačov o zamestnanie, nízkopríjmových ľudí v dôchodkovom veku a opatrovateľov a asistentov. Na tento účel by mala vláda podľa neho vyčleniť viac ako 50 miliónov eur.

„Malo by ísť o jednorazový príspevok, ktorý by mal postačiť na vykrytie zvýšených nákladov minimálne do jesene,” povedal minister práce. V stredu poobede bude podľa neho o tejto téme opäť rokovať koaličná rada.

Teraz budeme budeme riešiť zdroje, ktoré chceme na to použiť,” uviedol. Pracujúce rodiny s deťmi budú mať podľa Krajniaka nárok aj na jednorazový daňový bonus.

Viac k témam: Finančná pomoc, Inflácia, jednorazový príspevok, Nárast cien, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Vláda plánuje dať jednorazový príspevok ľuďom, ktorých najviac postihlo zdražovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií