fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

ZMOS má v boji proti Matovičovmu protiinflačnému balíčku nového spojenca, so sociálno-ekonomickými partnermi dolaďujú spoločný postup

ZMOS sa v nadväznosti aktuálnu situáciu obrátilo na partnerov z Hospodárskej a sociálnej rady SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.5.2022 (Webnoviny.sk) – Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa v nadväznosti na vyhlásenú štrajkovú pohotovosť a postoj vlády a parlamentu k schvaľovaniu protiinflačného balíka obrátilo na partnerov z Hospodárskej a sociálnej rady SR.

Ako informuje ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák, so sociálnymi partnermi reprezentujúcimi zamestnávateľov a zamestnancov budú diskutovať o spoločnom postupe.

ZMOS vyhlásil štrajkovú pohotovosť

Združenie minulý týždeň na mimoriadnom sneme schválilo štrajkovú pohotovosť, ktorá je reakciou na obchádzanie legislatívnych pravidiel, na oznamovaciu vetu namiesto sociálneho dialógu a schvaľovanie protiinflačného balíka Národnou radou SR.

„Napokon, o tejto situácii sme ešte pred mimoriadnym snemom informovali prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorú sme požiadali o stretnutie vo vzťahu k tejto situácii a tiež k ochrane pred porušovaním Európskej charty miestnej samosprávy,” poznamenal Kaliňák.

Situácia, ktorá nastáva, je podľa ZMOSu rovnako znepokojujúca pre zástupcov zamestnávateľov, ako pre zástupcov zamestnancov pôsobiacich v Hospodárskej a sociálnej rade SR.

Problematické prijímanie legislatívy

„Napokon, na pondelkovom rokovaní Tripartity to jasne zaznelo aj smerom k vláde a jej ministrom,” pripomenul Kaliňák. ZMOS individuálne komunikuje so svojimi partnermi v Tripartite a cíti, že štýl práce, ktorým sa prijíma legislatíva, nie je správny.

Prečítajte si tiež:
Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku presiahol sedemdesiattisíc, najviac z nich je Ukrajincov

„Práve preto máme záujem prediskutovať si ďalší spoločný postup z našimi sociálno-ekonomickými partnermi, ktorých sme pozvali na rokovanie prvého júna v Bratislave,” uzavrel Kaliňák.

Viac k témam: Legislatívny proces, prorodinný balíček, Štrajková pohotovosť
Zdroj: Webnoviny.sk – ZMOS má v boji proti Matovičovmu protiinflačnému balíčku nového spojenca, so sociálno-ekonomickými partnermi dolaďujú spoločný postup © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií