fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku niet človeka, ktorý by dostal toľko rán ako Igor Matovič, tvrdí Gyimesi

Gyimesi si myslí, že Slovensko čelí kríze a opoziční poslanci namiesto toho zabávajú spoločnosť odvolávaním ministra financií.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.10.2022 (Webnoviny.sk) – Odvolávanie Igora Matoviča (OĽaNO) je úplne zbytočné. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal poslanec NR SR György Gyimesi (OĽaNO).

Nezdravá oddanosť klubu OĽaNO

Dodal, že Slovenská republika čelí kríze a oni namiesto toho zabávajú spoločnosť odvolávaním. Podľa Gyimesiho je to výsledok práce SaS. Matovič sa podľa neho vo svojom prejave len bránil a pomenúval javy, ktoré sú prítomné v spoločnosti i v médiách.

Gyimesi dodal, že si myslí, že na Slovensku niet človeka, ktorý by dostal toľko rán ako Igor Matovič. Skritizoval i tvrdenia o nezdravej oddanosti poslaneckého klubu OĽaNO voči Matovičovi.

Matovič blokoval reformy

Bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) povedala, že mali veľký záujem pokračovať v začatých reformách. Reformy je ale podľa nej možné robiť len s dôverou ľudí. Zlé vzťahy s ministrom financií sa podľa nej odrážali aj na príprave reforiem a nedostatku financií pre ne.

K spojeniu so stranou Hlas-SD pri návrhu na odvolanie Matoviča sa vyjadrila, že SaS je opozícia. Poslanec Národnej rady SR a podpredseda strany Smer-SD Richard Takáč (SMER-SD) si nie je istý, či je SaS opozícia. Smer-SD podľa neho zahlasuje za Matovičovo odvolávanie. Ich strane však ide najmä o predčasné voľby.

Prečítajte si tiež:
Sľuby o transparentných výberových konaniach Hegerovej vlády ostali iba na papieri, podnikatelia poukázali na viaceré zlyhania

Viac k témam: Odvolávanie Matoviča, Predčasné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku niet človeka, ktorý by dostal toľko rán ako Igor Matovič, tvrdí Gyimesi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií