fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Disciplinárny proces so sudcom „antirúškarom“ sa blíži ku koncu

Predsedníčka Okresného súdu vo Zvolene ešte minulý rok avizovala, že v prípade Dalibora Miľana navrhne zbaviť ho funkcie sudcu.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.10.2022 (Webnoviny.sk) – Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by v stredu 5. októbra malo pokračovať pojednávanie disciplinárnej komisie so zvolenským sudcom, ktorý sa dostal do pozornosti pre odmietanie dodržiavania opatrení v čase pandémie koronavírusu.

Viaceré úkony

Predsedníčka Okresného súdu vo Zvolene Mariana Philadelphyová ešte minulý rok avizovala, že v prípade Dalibora Miľana navrhne zbaviť ho funkcie sudcu. Na programe stredajšieho pojednávania by mali byť viaceré úkony vrátane záverečných rečí a posledného slova disciplinárne obvineného.

Sudca Okresného súdu vo Zvolene aj na minuloročnom zasadnutí súdnej rady deklaroval, že sa pri vstupe do budovy súdu nebude preukazovať „žiadnym certifikátom o vpichnutí nejakej génovej emulzie” do jeho tela, nebude sa preukazovať žiadnym dokladom, či mu niekto „pchal do nosa nejaký predmet, alebo nie” a nebude nikomu ukazovať ani doklad o tom, či nejaký vírus prekonal, alebo neprekonal.

Dobrá povesť súdnictva

Predseda súdnej rady Ján Mazák v tejto súvislosti argumentoval, že sudca Miľan svojím konaním vážne ohrozuje dôveryhodnosť a dobrú povesť súdnictva.

Prečítajte si tiež:
Heger ostro odsúdil útok na Zámockej ulici a zdôraznil, že žiadna forma extrémizmu nie je prípustná

Dalibor Miľan viackrát odmietol pojednávať a rozhodovať s použitím prostriedkov na prekrytie dýchacích ciest. Dňa 31. mája 2021 nerešpektoval príkazy predsedníčky Okresného súdu Zvolen. Zároveň jej na pojednávaní uložil poriadkovú pokutu 300 eur za to, že ho žiadala, aby pojednával s prekrytými dýchacími cestami.

V tomto konaní pokračoval napriek trom zákrokom polície v marci a v máji 2021, ktorým dokonca na pojednávaní 31. mája 2021 uložil za výkon ich policajnej právomoci poriadkové pokuty vo výške 66 eur.

Viac k témam: Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Disciplinárny proces so sudcom „antirúškarom“ sa blíži ku koncu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií