fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Od budúceho roka by sa mala posilniť povinnosť verejných funkcionárov odpovedať na otázky novinárom (video)

Povinnosť poskytovať novinárom informácie majú orgány verejnej moci, nimi zriadené rozpočtové organizácie i príspevkové organizácie a právnické osoby.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.10.2022 (Webnoviny.sk) – Od začiatku budúceho roka by sa mala posilniť povinnosť orgánov verejnej moci a verejných funkcionárov odpovedať na otázky novinárov. Vyplýva to z návrhu novely zákona o vydavateľoch publikácií a o registri v oblasti médií a audiovízie, ktorý do parlamentu predložil nezaradený poslanec a predseda strany Spolu – občianska demokracia Miroslav Kollár.

Podľa predkladateľa je návrh odôvodnený skúsenosťami z praxe, keď „konkrétny orgán verejnej moci sa rozhodol neodpovedať na otázky novinárom.”

Zákon o publikáciách v súčasnosti disponuje právom na informácie. Povinnosť poskytovať novinárom informácie majú orgány verejnej moci, nimi zriadené rozpočtové organizácie i príspevkové organizácie a právnické osoby.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Novela zákona, Novinári
Zdroj: Webnoviny.sk – Od budúceho roka by sa mala posilniť povinnosť verejných funkcionárov odpovedať na otázky novinárom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií