fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo voľbách kandidujú aj operný spevák, politológ aj štátny tajomník Stančík

V nadchádzajúcich voľbách nechýbajú známe mená.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.10.2022 (Webnoviny.sk) – Medzi kandidátmi na poslancov obecných zastupiteľstiev v dedinách okresu Trnava nechýbajú ani známe mená. Chcú sa podieľať na riadení obcí, v ktorých bývajú.

Kandiduje aj politológ Lenč

V Hornej Krupej sa o post obecného poslanca uchádza sólista opery Slovenského národného divadla Daniel Čapkovič, do volieb ide ako nezávislý kandidát. V dedine, ktorá nemá ani 500 obyvateľov, sa o päť poslaneckých miest uchádza 10 kandidátov.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

V dedine Zavar kandiduje známy politológ a vysokoškolský pedagóg Jozef Lenč, tiež ako nezávislý. O deväť kresiel poslanca sa tu uchádza 20 kandidátov. V Šúrovciach je medzi zaregistrovanými kandidátmi do obecného zastupiteľstva poslanec Národnej rady SR a Trnavského samosprávneho kraja Marián Viskupič, ktorý reprezentuje stranu Sloboda a Solidarita.

Poslankyňou chce byť aj Blahová

V nadchádzajúcich voľbách nechýbajú známe mená ani medzi zaregistrovanými kandidátmi na miesta poslancov Trnavského samosprávneho kraja. Vo volebnom obvode Piešťany kandiduje štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík, vo volebnom obvode Senica bývalý atlét a účastník olympijských hier Ján Záhončík.

Krajskou poslankyňou sa chce stať bývalá poslankyňa Národnej rady SR Natália Blahová, ktorá otvorila kauzu resocializačného zariadenia Čistý deň. O hlasy voličov sa v Trnavskom samosprávnom kraji uchádzajú aj viacerí terajší poslanci Národnej rady SR.

Prečítajte si tiež:
Medzi Lastovcami a Nižným Žipovom došlo k smrteľnej nehode, šofér z miesta zrážky ušiel, chodec zraneniam podľahol

Spojené voľby do orgánov samosprávy obcí a vyšších územných celkov sa budú konať v sobotu 29. októbra.

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo voľbách kandidujú aj operný spevák, politológ aj štátny tajomník Stančík © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií