fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vodič, ktorý v Berlíne vrazil autom do skupiny študentov, má byť vážne psychicky chorý (video)

Muž vyšetrovateľom poskytol zmätočné výpovede.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.6.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovatelia sa snažia pochopiť „zmätené“ výpovede muža, ktorý, zdá sa, v stredu úmyselne autom narazil do školskej skupiny v Berlíne, uviedla vo štvrtok berlínska starostka.

Čin psychicky chorej osoby

Franziska Giffey pre verejnoprávneho vysielateľa RBB Inforadio uviedla, že do stredy večera úrady skonštatovali, že to bol „čin v amoku skutočne vážne psychicky postihnutej osoby“.

Vyšetrovatelia podľa jej slov pracujú na určení kontextu a toho, či ho ovplyvnilo niečo iné, a jeho zmätočné vyjadrenia sa snažia vysvetliť „s pomocou jazykového sprostredkovateľa“.

Mnohí ešte bojujú o život

Pri stredajšom incidente na populárnej nákupnej ulici Kurfürstendamm zahynula učiteľka, ktorá prišla so školskou skupinou zo stredného Nemecka. Ďalších šesť ľudí je v život ohrozujúcom stave a traja majú vážne zranenia.

Dvadsaťdeväťročného vodiča nemecko-arménskeho pôvodu, ktorý žije v Berlíne, zadržali krátko po tom, čo narazil do výkladu. Berlínska senátorka pre vnútorné záležitosti Iris Spranger v stredu uviedla, že v aute našli plagáty vyjadrujúce názory na Turecko. Podľa starostky ešte nie je známe, či majú plagáty nejakú súvislosť so stredajším incidentom.

Prečítajte si tiež:
Európska únia pošle Ukrajine ďalších 600 miliónov eur, ide o úver s cieľom stabilizovať krajinu v kritických časoch

Hovorca polície Thilo Cablitz sa pre RadioEins vyjadril, že vodič už bol známy polícii, ale nie z ideologického alebo politicky motivovaného hľadiska.

Regionálna vláda v spolkovej krajine Hesensko uviedla, že zasiahnutí študenti boli z 10. ročníka z mesta Bad Arolsen. Medzi vážne zranenými je ďalšia učiteľka.

Viac k témam: Tragická nehoda, Zrážka auta s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodič, ktorý v Berlíne vrazil autom do skupiny študentov, má byť vážne psychicky chorý (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií