fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Voľby by vyhral Hlas-SD, do parlamentu by prešlo aj KDH a Smer-SD má 15 percent

Prieskum agentúry AKO.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – V prípade, že by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici septembra, zvíťazila by strana Hlas-SD so ziskom 19,3 percenta hlasov.

V prvej trojke aj SaS

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý zverejnila televízia Joj v relácii Na hrane. Agentúra konkrétne kládla respondentom otázku: „Skúste si prestaviť, že by sa teraz najbližší víkend znovu konali parlamentné voľby do Národnej rady SR. Išli by ste voliť? A ktorú stranu alebo hnutie by ste volili?”.

Na druhom mieste by sa podľa prieskumu umiestnila strana Smer-SD so ziskom 15 percent hlasov. Nasledovali by SaS (12,9 percenta), Progresívne Slovensko (10 percent), OĽaNO-NOVA-KÚ-ZZ (7,9 percenta), Sme rodina (7,6 percenta) a KDH (6,2 percenta). Do parlamentu by sa dostala aj Republika so ziskom 5,2 percenta hlasov.

Za ľudí aj kotlebovci mimo parlamentu

Naopak, pred bránami zákonodarného zboru by ostali SNS (4,2 percenta), Szövetség – Aliancia (2,7 percenta), Maďarské fórum (2,5 percenta), Kotlebovci – ĽSNS (2,3 percenta), ako aj Za ľudí (2,3 percenta) a Dobrá voľba a Umiernení (jedno percento).

Prečítajte si tiež:
Smeráci na čele s Ficom podali v kauze Súmrak podnet na generálnu prokuratúru, spoliehajú sa na paragraf 363

Ostatné strany by nezískali podľa prieskumu ani jedno percento hlasov. Na základe výsledkov volieb by Hlas v parlamente získal 34 kresiel, Smer 27, SaS 23, Progresívne Slovensko 18, OĽaNO a Sme rodina po 14, KDH 11 a Republika deväť kresiel.

Podľa prieskumu by voliť išlo 60,1 percenta opýtaných s tým, že vedeli, komu dajú hlas. Naopak 15,4 percenta respondentov by voliť nešlo. Spolu 24,5 percenta opýtaných nevedelo alebo nechcelo odpovedať, či a koho by išli voliť.

Prieskum agentúra robila v období od 8. do 14 septembra na vzorke 1000 respondentov telefonickou formou.

Viac k témam: Prieskum, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: Webnoviny.sk – Voľby by vyhral Hlas-SD, do parlamentu by prešlo aj KDH a Smer-SD má 15 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií