fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Voľby by vyhral Smer-SD, SaS a Demokrati sú na hranici zvoliteľnosti a OĽaNO mimo parlamentu

Do parlamentu by sa podľa prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza dostala aj nová strana Demokrati so ziskom päť percent hlasov.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.3.2023 (SITA.sk) – V prípade, že by sa parlamentné voľby konali v marci, vládne hnutie OĽaNO OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiby sa nedostalo do parlamentu. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila televízia Markíza. OĽaNO by podľa prieskumu získalo len 4,3 percenta hlasov voličov.

Podľa výsledkov prieskumu by voľby vyhrala strana Smer-SD so ziskom 17,6 percenta hlasov tesne pred stranou Hlas-SD, ktorá by získala 17,1 percenta hlasov.

Nasledujú Progresívne Slovensko (12,1 percenta ), Republika (9,6 percenta), Sme rodina (7,7 percenta), KDH (5,8 percenta ) a SaS (5,1 percenta.) Do parlamentu by sa podľa prieskumu dostala aj nová strana Demokrati so ziskom päť percent hlasov.

Agentúra Focus robila prieskum v období od 14 do 22. marca na vzorke 1018 respondentov.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: SITA.sk – Voľby by vyhral Smer-SD, SaS a Demokrati sú na hranici zvoliteľnosti a OĽaNO mimo parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií