fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Voľby do Kongresu sú zatiaľ veľmi tesné, ale republikánska väčšina by mohla poškodiť pozíciu Bidena (foto)

V Senáte, kde sa si Američania volili približne tretinu zloženia, dovedna 35 zo 100 zástupcov, to zatiaľ vyzerá na vyrovnaný súboj.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.11.2022 (Webnoviny.sk) – Priebežné výsledky volieb do amerického Kongresu sú zatiaľ veľmi tesné. V Senáte, kde sa si Američania volili približne tretinu zloženia, dovedna 35 zo 100 zástupcov, to zatiaľ vyzerá na vyrovnaný súboj. Ako referuje spravodajský web BBC, demokrati i republikáni disponujú v tejto chvíli 46 kreslami.

V 435-člennej Snemovni reprezentantov, kde si americkí voliči vyberali kompletné obsadenie, zatiaľ v súlade s očakávaniami vedú republikáni. Tí majú dosiaľ 192 kresiel, kým demokrati len 168.

Republikánska väčšina v oboch komorách Kongresu by mohla výrazne poškodiť pozíciu súčasného demokratického prezidenta Joea Bidena, keďže Snemovňa reprezentantov či Senát môžu v podstate znemožniť prijatie akejkoľvek významnej legislatívy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Voľby do Kongresu USA 2022 (fotografie)

Viac k témam: Voľby do amerického Kongresu
Zdroj: Webnoviny.sk – Voľby do Kongresu sú zatiaľ veľmi tesné, ale republikánska väčšina by mohla poškodiť pozíciu Bidena (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií