Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Všetko je už v tej vode, okrem AIDS-u, ale aj ten tam bude do konca týždňa! – Mýtus

Po Slovensku skrz Slovensko

Viete ako, je leto a človek má veľa voľného času. Veľa voľného času škodí a prázdniny sú často iba prázdne dni. Poznáme viac druhov aktivít, ktorými sa človek dokáže zabaviť :

  • alkohol
  • kúpalisko
  • alkohol + kúpalisko
  • čítanie beletrie a hranie hry kocky (žartujem, toto už nikto nerobí)

Ja som sa rozhodol, možno to bolo z úpalu, možno to bolo Maybelline pre nejakú verejne prospešnú činnosť. Rozhodol som sa zrušiť, objasniť alebo potvrdiť nejaké mýty z okolia Zemplína aj napriek tomu, že nemám baretku a plnofúz.

1. MÝTUS : NA SNINSKÝCH RYBNÍKOCH ŠARAPATÍ NEJAKÝ BAKTERIÁLNY DÉMON, preto sa tam nedá kúpať.

Prídem na sninské rybníky sťa investigatívny novinár, no už cestou , tou cestou pekelnou, hore briežkom horúcim som mohol tušiť, že to je len planý poplach. Ľudia, ktorým bolo na očiach vidno, že sa chcú ísť kúpať , čľapkať , dať si pivo a langoš, ľudia ktorí boli odhodlaní k tejto veci nás obiehali, smiali sa a potili.
Prídem teda ku okienku a pýtam sa:
-Dobrý deň, počul som, že niečo, nejaká baktéria alebo čo je vo vode ….
-Hej, všetko už v tej vode je, okrem AIDS-u, ale aj ten tam bude do konca týždňa!!
Dozvedel som sa, že vode nič, voda tam. Všetko to je vraj spiknutie voči aktuálnemu primátorovi Sniny, akýsi darček od jeho neúspešných kolegov spomedzi kandidátov na post primátora. Akýsi Danajský dar, niečo ako hudba kvázispeváka, bojovníka za práva mužov čo radi mužov – Mira Jaroša.

Keď už sme pri ňom, jeho hudbu a videoklipy by som odporučil používať ako techniku mučenia, napríklad namiesto simulovaného topenia tzv. waterboarding. Jednoducho by pozerali na videá ako ten týpek z Clockwork orange. Verte, že to zanechá stopy. 

Ale naspäť k rybníkom. Vesmír je v rovnováhe, rybníky sú  na kúpanie ako stvorené, no ak máte tendenciu si odchlipnúť z vody pri plávaní tak to nerobte. Na to predsa máme vodu z vodovodu … alebo pivo.

Ak máte aj vy nejaké mýty z vášho okolia v pokoji ich napíšte do diskusie alebo na klochersk@gmail.com a ak sa nám bude chcieť tak sa im pozrieme na zúbok.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií