Vybrané – Klocher.sk https://klocher.sk Magazín, ktorý tvoríme spolu Tue, 14 Jan 2020 18:42:35 +0000 sk-SK hourly 1 https://klocher.sk/wp-content/uploads/2018/06/cropped-Klocher1-01-32x32.jpg Vybrané – Klocher.sk https://klocher.sk 32 32 Darujte blízkym radosť: Čo môže byť lepšie, ako venovať pohodu? https://klocher.sk/darujte-blizkym-radost/ Wed, 15 Jan 2020 18:00:38 +0000 https://klocher.sk/?p=97096 darujte blízkym radosť

Hoci sú Vianoce už preč, neznamená to, že obdobie, keď chceme potešiť svojich priateľov, rodinu alebo známych je na najbližší rok za nami. Čakajú vás v blízkej dobe oslavy narodenín, menín alebo ste pozvaní na návštevu? Prísť s prázdnymi rukami sa nepatrí, tak nekupujte alkohol a sladkosti, ale darujte blízkym radosť! Malá pozornosť poteší kedykoľvek […]

Príspevok Darujte blízkym radosť: Čo môže byť lepšie, ako venovať pohodu? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
darujte blízkym radosť

Hoci sú Vianoce už preč, neznamená to, že obdobie, keď chceme potešiť svojich priateľov, rodinu alebo známych je na najbližší rok za nami. Čakajú vás v blízkej dobe oslavy narodenín, menín alebo ste pozvaní na návštevu? Prísť s prázdnymi rukami sa nepatrí, tak nekupujte alkohol a sladkosti, ale darujte blízkym radosť!

Malá pozornosť poteší kedykoľvek

Keď sme boli deti, vždy sme sa tešili na darčeky, ktorými nás pri rôznych príležitostiach obdarúvali blízki. Čím je človek starší, tým väčšiu radosť mu robí byť práve na tej druhej strane, teda byť tým, kto obdaruje a môže tak vidieť, aký úsmev vyčarí tomu, koho sa rozhodne potešiť. Aj vám sa stáva, že keď zbadáte maličkosť, pri ktorej si spomeniete na svojho manžela, priateľku, kamaráta, hneď ju aj kúpite a len tak darujete? Však je ten pocit na nezaplatenie? A o tom to je!

Zdroj: Klocher

Namiesto alkoholu zdravie a chuť

Chystáte sa na návštevu alebo oslavu, prípadne chcete len tak niekomu zaželať k sviatku… Ako vždy, opäť sa otvára otázka, čo také dotyčnému dopriať? Síce nechcete byť neoriginálny, ale zároveň si v danej chvíli netrúfate na príliš osobné dary. Čo teda kúpite? Štandardne v takýchto chvíľach ľudia siahajú po bonboniérach, víne, prípadne fľašiach kvalitnejšieho alkoholu, pretože to je skrátka stávka na istotu. Nič tým nepokazíte, ale ani neprekvapíte. Možno by ste však predsa len mohli vystúpiť z radu a zvoliť niečo oveľa zaujímavejšie. Napadlo vám niekedy, že by ste kúpili kvalitný sypaný čaj?

Zdroj: Klocher

Prečo práve čaj?

Čaj je mimoriadne univerzálnym nápojom. Dopriať si ho môže skutočne každý – muži, ženy, tehotné či dojčiace mamičky aj tí, ktorí nepijú kávu a radi by si tiež len tak posedeli s priateľmi v kaviarni. Stačí si len vybrať, pretože v tejto oblasti máme naozaj širokú škálu druhov, chutí a vôní. Je málo pravdepodobné, že by sa medzi nami našiel človek, ktorý by si z tejto bohatej palety nevybral. Čajmi v pravom zmysle slova rozumieme len čierny, zelený a biely, ale v špecializovaných predajniach nájdeme i rôzne bylinné či ovocné zmesi. 

Zdroj: Klocher

Prečo je teda čaj tou najlepšou voľbou? Pretože takto svojim známym nedarujete len nejakú vec, darujete im čas pre seba, chvíľku pohody. Čaj je rituál, čas, ktorý vám pomôže “vyčistiť si hlavu” po náročnom dni, zrelaxovať sa a nabrať novú energiu. Predstavte si ten príjemný pocit, keď si sadnete do svojho obľúbeného kresla, otvoríte rozčítanú knižku a budete popíjať príjemný teplý nápoj takej vône a chuti, ktorá bude korešpondovať s vaším momentálnym naladením. Áno, aj to je čaj. Tak teda darujte blízkym radosť zo života!

Vyskúšali sme ich aj my

Nuž, ako by sme mohli s nadšením písať o niečom, čo sme si sami nevyskúšali? Do redakcie sme od ZLATEA dostali na ochutnávku viacero druhov veľmi chutných čajíkov. A aby sme mali ich prípravu praktickú a jednoduchú, vybavili nás aj dokonalou kanvicou a špeciálnou lyžičkou na naberanie sypaných zmesí. Nevieme si to vynachváliť. Čajové variácie sú plné rozmanitých chutí a tá vôňa! Keď si doprajeme svoju “relaxačnú” šálku, rozvonia sa celá miestnosť. Pitie čaju je pre nás zakaždým zážitkom.

Zdroj: Klocher

Už ste sa rozhodli, čo najbližšie doprajete svojim milovaným? 

Zdroj: zlatea.sk

Príspevok Darujte blízkym radosť: Čo môže byť lepšie, ako venovať pohodu? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
clanok Zdroj: Klocher clanok4 Zdroj: Klocher clanok2 Zdroj: Klocher clanok3 Zdroj: Klocher
Vrah prehovoril: „Zavraždil som ho, keď Martina išla na záchod. Potom som trafil aj ju.” https://klocher.sk/vrazda-jan-martina/ Mon, 13 Jan 2020 13:15:30 +0000 https://klocher.sk/?p=99155 Vrah prehovoril: „Zavraždil som ho, keď Martina išla na záchod. Potom som trafil aj ju."

Dnes sa začalo hlavné pojednávanie v prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice. Veľmi emotívne to prežívajú najmä ich najbližší príbuzní, pre ktorých je to stretnutie s čistým zlom. Proces v prípade vraždy Kuciaka sleduje celé Slovensko V prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice už jeden rozsudok padol. Prvým odsúdeným sa stal koncom minulého roka Zoltán Andruskó, ktorý ako jediný uzavrel dohodu […]

Príspevok Vrah prehovoril: „Zavraždil som ho, keď Martina išla na záchod. Potom som trafil aj ju.” zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Vrah prehovoril: „Zavraždil som ho, keď Martina išla na záchod. Potom som trafil aj ju."

Dnes sa začalo hlavné pojednávanie v prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice. Veľmi emotívne to prežívajú najmä ich najbližší príbuzní, pre ktorých je to stretnutie s čistým zlom.

Proces v prípade vraždy Kuciaka sleduje celé Slovensko

V prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice už jeden rozsudok padol. Prvým odsúdeným sa stal koncom minulého roka Zoltán Andruskó, ktorý ako jediný uzavrel dohodu o vine a treste. Špecializovaný trestný súd v Pezinku ho za sprostredkovanie vraždy odsúdil na 15 rokov. Pôvodne to malo byť  desať rokov, avšak nakoniec sa výška trestu zvýšila. Dnes čakali na súd  desiatky novinárov, ktorí mohli do budovy vstúpiť o siedmej a hlavné pojednávanie sa začalo o deviatej. Chýbať nemohli ani najbližší zavraždených mladých ľudí. Obžalovaných Mariána Kočnera, Alenu Zsuzsovú, Miroslava Marčeka aj Tomáša Szabóa priviedli za prísnych bezpečnostných opatrení členovia Zboru väzenskej a justičnej stráže Slovenska.

Vražda Jána a Martiny nás bolí dodnes

Obaja boli brutálne zavraždení 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači. Archeologička Martina jednou strelou do hlavy, Ján dvoma strelami do hrude. Ich telá našli v pondelok 25. februára po tom, čo Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej, kontaktovala políciu, lebo sa s dcérou nevedela spojiť. Ján Kuciak bol investigatívny novinár upozorňujúci na najväčšie kauzy. Jeho posledný článok bol o pôsobení talianskej mafie na Slovensku – nestihol ho dokončiť. 28. februára o polnoci ho naraz zverejnili Aktuality.sk, SME, Denník N, Trend, Nový Čas aj ďalšie portály.

Zoltán Andruskó už vie, koľko rokov bude vo väzbe

Na súd  s obvinenými z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej čakalo Slovensko celé mesiace. Prípad, ktorý šokoval každého, pozorne sledujú aj vo svete a všetci čakajú na to, že vinníci budú potrestaní. Najviac zrejme rodičia zavraždených, ktorí v zlomku sekundy prišli o milované deti. Zoltán Andruskó dnes prišiel na súd s kuklou na hlave a oblečený bol v nepriestrelnej veste. Všade vládli prísne bezpečnostné opatrenia a nechýbalo ani veľa kukláčov. Obvinený si kuklu sňal až vtedy, keď ho nemohli fotiť. Na verejnom zasadaní súd rozhodol o dohode o vine a treste. Zoltán Andruskó dostal 15 rokov.

Dnešné pojednávanie prebieha v ponurej atmosfére

Na tento deň “D” čakali nie len príbuzní obetí, no i celé Slovensko. Celý priebeh pojednávania môžete sledovať TU.

Začína sa súdne pojednávanie kauzy Kuciak. Na pojednávanie prišli všetci obžalovaní: Marián Kočner, Alena Zsuzsová a spol.Viac na https://dennikn.sk/1712493/

Zveřejnil(a) Denník N dne Neděle 12. ledna 2020

Titulná fotka: Denník N
Zdroj: Denník N

Prečítajte si tiež:

Satira: Ako Kočner Trnku postrašil a za Haščáka sa nahneval

Príspevok Vrah prehovoril: „Zavraždil som ho, keď Martina išla na záchod. Potom som trafil aj ju.” zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
NOVINKA: Tvorcovia zverejnili trailer k drsnému filmu SVIŇA https://klocher.sk/svina-trailer/ Fri, 10 Jan 2020 09:42:44 +0000 https://klocher.sk/?p=98486 NOVINKA: Tvorcovia zverejnili trailer k drsnému filmu SVIŇA

Tvorcovia zverejnili trailer nového slovenského trileru Sviňa, ktorý sa do kín dostane už 6. februára. Film nakrútený podľa knižného bestselleru Arpáda Soltésza vás zavedie do sveta vysokej politiky, mafie bielych golierov, organizovaného zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí. Mafiáni pri moci a zvláštne praktiky v resocializačnom zariadení Príbeh nás zavedie do známej krajiny, […]

Príspevok NOVINKA: Tvorcovia zverejnili trailer k drsnému filmu SVIŇA zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
NOVINKA: Tvorcovia zverejnili trailer k drsnému filmu SVIŇA

Tvorcovia zverejnili trailer nového slovenského trileru Sviňa, ktorý sa do kín dostane už 6. februára. Film nakrútený podľa knižného bestselleru Arpáda Soltésza vás zavedie do sveta vysokej politiky, mafie bielych golierov, organizovaného zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí.

Mafiáni pri moci a zvláštne praktiky v resocializačnom zariadení

Príbeh nás zavedie do známej krajiny, ktorú ovládajú vysokopostavení zločinci, ľudia prepojení s politikou, mafiou, ale aj s políciou, súdmi a veľkými kšeftami.

„Rozhodli sme sa tvoriť žánrový film, ktorý hovorí nielen o tejto krajine, ale aj o ľuďoch moci a ich charakteroch. To, že film pripomína našu skutočnú realitu a objavujú sa tu postavy nápadne pripomínajúce gaunerov najhrubšieho zrna, je len nešťastná náhoda,” povedal Rudolf Biermann, ktorý spolu s Marianou Čengel Solčanskou napísali nielen scenár ale film aj spoločne režírovali a produkovali. 

Film Sviňa je v slovenskom priestore unikátnym tým, že reflektuje dobu, ktorá je tu a teraz, čas, ktorý žijeme a neohliada sa na ňu s odstupom niekoľkých rokov. Preto sa nebude nikto môcť čudovať, že nás príbeh zavedie do resocializačného zariadenia, chovankyne ktorého sa stávajú obeťami zvláštnych praktík a obchodu s bielym mäsom.

Nikoho neprekvapí, že predstavitelia najvyššej politickej moci si podávajú ruky s mafiánmi a so zločincami, ktorých podnikateľské aktivity nepôsobia ako legálne ani ako legitímne. A nikoho neprekvapí ani to, že sa ocitneme v prostredí, v ktorom si novinári nemôžu robiť svoju prácu bez obáv o vlastný život.

Zdroj: ©foto Łukasz Wojciechowski

Herecké výzvy a dokonalé výkony

Nakrúcanie filmu Sviňa prebehlo rýchlo, hladko a utajene v lokáciách v Bratislave, Nitre, Trenčíne Šamoríne a v ich blízkom okolí. 

Postavu bezcharakterného mafiána si zahral Jozef Vajda, ktorý práve v čase, keď dostal ponuku na nakrúcanie filmu, čítal knihu, ktorá je jeho predlohou. Ponukou bol preto od začiatku nadšený. “Hrám postavu Lola Wagnera, veľkopodnikateľa s metódami, ktoré presahujú hranice normálneho podnikania. Nekategorizujem to len na našu spoločnosť. Tieto praktiky fungujú vo všetkých iných krajinách, v okolitých a vyspelejších,” povedal o svojej roli.

Zdroj: ©foto Łukasz Wojciechowski

V hlavných úlohách uvidíme Daniela Heribana a Marka Igondu, herečky Dianu Mórovú a Gabrielu Marcinkovú, ale aj menej známe tváre ako Dana Droppová, Petra Dubayová a Andrej Remeník. 

„Divák, ktorý prichádza na slovenský film, očakáva film, ktorý mu bude bližší ako všetky ostatné, pretože je zasadený do konkrétnej situácie, konkrétnej lokality, do lokácií a miest, ktoré poznajú a postavy rozprávajú jazykom, ktorým rozprávajú oni sami. Pohybujú sa v prostredí, ktoré im je blízke. Takže aj od tohto filmu môžu diváci očakávať veľmi silný príbeh, veľmi silnú emóciu a verím, že ich chytí za srdce.“ hovorí režisérka filmu Mariana Čengel Solčanská.

Tvorcovia filmu Sviňa

Scenár, réžiu a produkciu filmu mali v rukách Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann, významné osobnosti súčasného slovenského filmu.

Zdroj: ©foto Łukasz Wojciechowski

Mariana Čengel Solčanská patri medzi najvýraznejších režisérky a scenáristky súčasnosti, svojím posledným filmom Únos inšpirovala k masívnym spoločenským pohybom, ktoré viedli k demonštráciám a zrušeniu Mečiarových amnestií.

Rudolf Biermann vyprodukoval viac ako 30 divácky úspešných a oceňovaných filmov, medzi jeho najznámejšie spolupráce patria tie s Martinom Šulíkom, Matejom Mináčom, Jiřím Menzlom či Agnieszkou Holland. Film Sviňa je jeho režisérskym debutom

Film Sviňa vyprodukovali spoločnosti InFilm, MagicSeven a Cinemart, ktorý ho aj uvedie do slovenských kín 6. Februára. My tam budeme, a čo vy? 🙂

Príspevok NOVINKA: Tvorcovia zverejnili trailer k drsnému filmu SVIŇA zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
NOVINKA: Tvorcovia zverejnili trailer k drsnému filmu SVIŇA Tvorcovia zverejnili trailer nového slovenského trileru Sviňa, ktorý má premiéru už 6.2. Film je nakrútený podľa knihy Arpáda Soltésza. SVIŇA Novinar Ondrej a asistentka Emmi ©foto Łukasz Wojciechowski Wagner ©foto Łukasz Wojciechowski Zdroj: ©foto Łukasz Wojciechowski Wagner a Direktorka ©foto Łukasz Wojciechowski
Zničili stovky životov: Toto sú najhorší sérioví vrahovia https://klocher.sk/najhorsi-seriovi-vrahovia-vsetkych-cias/ Sat, 04 Jan 2020 11:10:51 +0000 https://klocher.sk/?p=77676

Sérioví vrahovia – pokrivené charaktery zodpovedné za ohavné činy. Posvietili sme si na tých najbeštiálnejších. Čo myslíte, čoho najhoršieho boli schopní? Zoznam ľudí, ktorí spáchali priam neľudské činy, je nekonečný. Existujú však notoricky známi vrahovia, ktorých každý pozná kvôli ich ohavným skutkom. Vrah Zodiac Namiesto toho, aby takzvaný Zodiac vraždil v tichosti, priam sa vyžíval […]

Príspevok Zničili stovky životov: Toto sú najhorší sérioví vrahovia zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>

Sérioví vrahovia – pokrivené charaktery zodpovedné za ohavné činy. Posvietili sme si na tých najbeštiálnejších. Čo myslíte, čoho najhoršieho boli schopní?

Zoznam ľudí, ktorí spáchali priam neľudské činy, je nekonečný. Existujú však notoricky známi vrahovia, ktorých každý pozná kvôli ich ohavným skutkom.

Vrah Zodiac

Namiesto toho, aby takzvaný Zodiac vraždil v tichosti, priam sa vyžíval v pozornosti médií.

Záhadný vrah zabil na konci 60. rokov 20. storočia najmenej sedem ľudí, aspoň tak to tvrdili noviny. Dokonca písal listy polícii a novinám, kde sa priznával k vraždám. Trval na tom, že zabil desiatky ľudí, konkrétne povedal, že obetí bolo až 37.

Vyčíňať začal v decembri roku 1968. Na parkovisku zastrelil dvoch tínedžerov, ktorí sú považovaní za jeho prvé obete. O sedem mesiacov na to napadol ďalších dvoch ľudí, no jeden z nich prežil. Práve po tomto incidente začali miestne noviny dostávať listy od anonymného človeka, ktorý sa vydával za chladnokrvného zabijaka.

Údajná podobizeň vraha. Zdroj: nola.com

Vrah sám seba nazval menom Zodiac. V listoch, ktoré vrah posielal policajným vyšetrovateľom, zanechával rôzne šifry a stopy ohľadne svojich minulých či dokonca budúcich vrážd. „Mám rád vraždenie ľudí, pretože je to také zábavné,” napísal v jednom liste podľa záznamov FBI. „Je to zábavnejšie ako zabíjanie divokej zveri v lese, lebo človek je najnebezpečnejším zvieraťom zo všetkých,” pokračoval ďalej anonymný odosielateľ. Zatiaľ čo sa polícia snažila rozlúštiť jeho šifry, on pobodal ďalších dvoch ľudí a zastrelil taxikára.

Z piatich listov sa údajne dokázal dešifrovať len jeden. Nikdy sa neprišlo na to, či listy posielal samotný vrah, alebo si niekto z detektívov a novinárov len vystrelil. Každopádne sa odosielateľ listov vyžíval v bezradnosti médií. V jeho poslednom liste sa písalo: Ja 37 a SFPD (San Francisco policajný oddelenie) – 0. 

Zábery z filmu Zodiac, ktorý zachytáva vrahove zverstvá. Zdroj: indiewire.com

Zaujímavý je fakt, že sanfranciská polícia nikdy nenašla podozrivého z vrážd, prípad je dokonca stále otvorený. V roku 2007 vznikol hollywoodsky film s názvom Zodiac na základe skutočných udalostí. Zahrali si v ňom herci ako Jake Gyllenhaal, Robert Downey Jr. a Mark Ruffalo.

Donald Henry Gaskins

Tohto vraha poznali ľudia aj pod prezývkou vrah turistov. Samotný Gaskins prehlásil, že zabil okolo 80 až 90 ľudí, presné číslo si podľa jeho slov nepamätá. Svoje obete pred vraždou mučil, niektoré na následky mučenia aj zomreli.

Donald Henry Gaskins začal s vraždením v roku 1969, keď prepadával turistov na ich cestách v južnej časti Ameriky. Jeden svedok jeho kriminálnych činov ho usvedčil z vraždy dvoch mužov. Gaskins sa k svojim činom priznal, na základe čoho bol odsúdený na trest smrti, ktorý sa neskôr zmenil na doživotie bez akejkoľvek možnosti prepustenia.

Beštia známa pod prezývkou turistický vrah zabil údajne 80 až 90 ľudí. Zdroj: pinterest.com

Vrah si nedal pokoj ani vo väzení. Je jediným odsúdeným vrahom, ktorý zabil svojho spoluväzňa, zatiaľ čo čakal v cele na trest smrti. 

Tsutomu Miyazaki

V dôsledku svojich ohavných činov má tento vrah niekoľko prezývok, ako napríklad Vrah Otaku, vrah malých dievčat ci Drakula Miyazaki. Pôvod jeho prezývok pramení z toho, že unášal malé dievčatá, zabíjal ich a a oddával sa sexuálnym praktikám s ich mŕtvymi telíčkami. 

Krvilačný Miyazaki obľuboval zabíjať malé nevinné dievčatká. Za svoje činy bol popravený. Zdroj: imdb.com

V jednom prípade nielen že vypil krv svojej obete, dokonca jej zjedol aj ruku. Jeho zvrátené chute mu asi neboli postačujúce, kedže si ponechával časti tiel obetí a posielal pohľadnice rodinám zosnulých, v ktorých opisoval spôsob vraždenia.

Mizayakiho popravili v roku 2008 vo veku 45 rokov.

Ted Bundy

Bundy bol americký sériový vrah, únosca, násilník a nekrofil. Svoje vraždy vykonával na rôznych územiach v Amerike a priznal sa k zabitiu 30-tich žien.

Údajne navštevoval miesta činu a svoje obete po usmrtení sexuálne zneužil. Beštia menom Ted Bundy sťal hlavy minimálne 12 obetiam, ktoré si následne nechal vo svojom apartmáne ako trofeje.

Film o živote Teda Bundy, jedného z najbeštiálnejších vrahov všetkých čias, príde do kín už tento rok. Zdroj: biography.com

Bundy zomrel v elektrickom kresle v roku 1989 ako 42-ročný. Jeho právny zástupca vyhlásil: „Ted bol definícia bezcitného diabla”.

V roku 2019 prišiel do kín film zameraný práve na život a činy Teda Bundyho, ktorého stvárnil Zac Efron.

Lubis Garavito

Médiá ho označujú ako Le Bestia, v preklade Beštia. Kolumbia zatiaľ nepoznala horšieho sériového vraha. Priznal sa k mučeniu, znásilneniu a vražde 147 mladých chlapcov. Úrady však veria, že číslo je oveľa vyššie, mohlo by sa pohybovať okolo 300.

Za ohavné činy by Beštia mohla byť prepustená predčasne z väznice. Zdroj: imgsoup

Odsúdený bol na 1 853 rokov vo väzení, kolumbijské zákony sú však limitované len na 30 rokov. Na toľko bol aj v roku 1999 odsúdený. Je však veľmi pravdepodobné, že ho prepustia skôr za spoluprácu a dobré správanie.

Prečítajte si tiež: 

Diabol s ľudskou tvárou: TOTO sa vo filme o Tedovi Bundym nedozviete!

Príspevok Zničili stovky životov: Toto sú najhorší sérioví vrahovia zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Zničili stovky životov: Toto sú najhorší sérioví vrahovia Ted Bundy, Zodiac a mnoho ďalších. Prečítajte si, čo stvárali najbrutálnejší sérioví vrahovia, ktorí ovplyvnili dejiny ľudstva. krimi prípady,Sérioví vrahovia,Ted bundy,Vrahovia,Zodiac,sérioví vrahovia 1a screen-shot-2017-03-06-at-9-25-42-am image image image image
Malá versus veľká kancelária: Na čo dbať pri ich zariaďovaní? https://klocher.sk/mala-versus-velka-kancelaria/ Tue, 31 Dec 2019 18:00:44 +0000 https://klocher.sk/?p=97249 Malá versus veľká kancelária

Rozbiehate biznis, priestory ste zohnali a teraz vás čaká už “len” zariaďovanie nových kancelárií? Možno ste si už urobili akú-takú predstavu, no treba to doladiť a hlavne zohľadniť viacero dôležitých faktorov. Malá versus veľká kancelária – každá z nich má svoje špecifiká, tak sa na nich poďme pozrieť! Produktivita práce Zrejme nemusíme dvakrát prízvukovať, že […]

Príspevok Malá versus veľká kancelária: Na čo dbať pri ich zariaďovaní? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Malá versus veľká kancelária

Rozbiehate biznis, priestory ste zohnali a teraz vás čaká už “len” zariaďovanie nových kancelárií? Možno ste si už urobili akú-takú predstavu, no treba to doladiť a hlavne zohľadniť viacero dôležitých faktorov. Malá versus veľká kancelária – každá z nich má svoje špecifiká, tak sa na nich poďme pozrieť!

Produktivita práce

Zrejme nemusíme dvakrát prízvukovať, že prostredie má na človeka a jeho psychické rozpoloženie významný vplyv. Ak sa niekde necítime dobre, máme pocit stiesnenosti, vyrušuje nás priveľa podnetov, náš pracovný výkon zrejme poriadne utrpí. Toto sú faktory, ktoré by mal majiteľ spoločnosti pri zariaďovaní svojich priestorov naozaj starostlivo premyslieť. Firmu predsa tvoria práve ľudia, oni sú zodpovední za to, ako sa presadí na trhu. Preto je skutočne na mieste detailne premyslieť vybavenie kancelárií tak, aby tento priestor podnecoval produktivitu a kreativitu.

Zdroj: AJ produkty

Koľko ľudí bude v jednej miestnosti?

Ste veľká alebo skôr menšia firma? Pokiaľ máte 50 zamestnancov pracujúcich za počítačmi, je dosť nepravdepodobné, že by ste mali k dispozícii toľko priestoru, aby ste ich usádzali do kancelárií po dvoch. Ide skôr o prípad, kedy sa vybavujú väčšie miestnosti, kde sa usadí viac ľudí, napríklad podľa oblasti, v rámci ktorej pracujú. Ak ste malá firma, s menšími kanceláriami problém nie je. Malá versus veľká kancelária – v každom prípade ich treba vybaviť potrebným zariadením tak, aby boli nielen funkčné, ale aby tu pre zamestnancov boli vytvorené príjemné pracovné podmienky.

Zdroj: AJ produkty

Kancelária pre dvoch

Pokiaľ máte zamestnancov rozdelených na menšie úseky a sedia vo dvojiciach, prípadne trojiciach, je jasné, že ich pracovný priestor bude vyzerať inak než pracovný priestor veľkých korporátnych spoločností, kde prevládajú systémy open space kancelárií. V takýchto, nazvime to útulnejších, kanceláriách sa ľuďom obvykle pracuje lepšie. Majú okolo seba menej vzruchov, preto sa dokážu lepšie sústrediť na vlastnú prácu. Zároveň majú pocit väčšieho súkromia. V rámci vybavenia môžu mať k dispozícii napríklad bielu tabuľu, kde si prehľadne zaznamenajú detaily týkajúce sa jednotlivých procesov a často majú aj vlastnú kartotéku s dokumentami, ktoré majú takto hneď poruke a nemusia si ich ísť nikam vyžiadať. V tomto type kancelárii je v rámci vybavenia priestor pre vlastný nábytok.

Zdroj: AJ produkty

Ako sa pracuje v open space?

O open space ste zrejme už počuli a ak ste sa nestretli s týmto konkrétnym pojmom, zaiste si viete predstaviť, čo zahŕňa. Ako sme už spomenuli, ide o systém usporiadania pracovného prostredia, najmä vo väčších a nadnárodných firmách, kde pracuje “spoza stola” veľký počet ľudí. Vtedy sa priestrannejšie miestnosti vybavujú viacerými pracovnými stolmi, často aj desiatkami. Tento systém je síce úplne bežný, no medzi ľuďmi nie veľmi obľúbený. Je tu ruch, väčšia anonymita a každý zamestnanec má len obmedzený priestor. Tu treba obzvlášť dbať na to, aby mali ľudia k dispozícii kvalitné kancelárske stoličky a určite aj stoly. A spomenieme ešte jednu mimoriadne dôležitú vec. Tam, kde je veľa ľudí, zákonite vzniká aj veľa odpadu. V súčasnosti sú stále populárnejšie eco-friendly kancelárie, prispôsobte svoje priestory tomuto trendu!

Zdroj: ajprodukty.sk

Príspevok Malá versus veľká kancelária: Na čo dbať pri ich zariaďovaní? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Skrivbord FLEXUS Bordsskärm FOCUS Pall UP Balansboll CORBRIDGE Zdroj: AJ produkty NOMAD Zdroj: AJ produkty Kontorsstol ETON Skrivbord sidohurts lådinsats MODULUS Zdroj: AJ produkty
Top 10 trendy kancelárií, ktoré si ľahko zariadite aj vy https://klocher.sk/top-10-trendy-kancelarie-ktore-si-lahko-zariadite-aj-vy/ Tue, 24 Dec 2019 17:00:34 +0000 https://klocher.sk/?p=97034 Top 10 trendy kancelárie, ktoré si ľahko zariadite aj vy

Trendy kancelárie dnes nie sú len o stole a stoličkách. Sú plné zaujímavých zákutí, kde sa ľudia cítia ako doma a pracovať tam je radosťou, nie povinnosťou. Trendy kancelárie a ekologický štýl Ekologické myslenie a trvalá udržateľnosť nerezonuje len domácnosťami. Aj na pracovisku môžete recyklovať alebo kompostovať. Práve triedenie odpadu je jedna z najjednoduchších vecí, ktorú zamestnanci môžu robiť. Nekupujte […]

Príspevok Top 10 trendy kancelárií, ktoré si ľahko zariadite aj vy zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Top 10 trendy kancelárie, ktoré si ľahko zariadite aj vy

Trendy kancelárie dnes nie sú len o stole a stoličkách. Sú plné zaujímavých zákutí, kde sa ľudia cítia ako doma a pracovať tam je radosťou, nie povinnosťou.

Trendy kancelárie a ekologický štýl

Ekologické myslenie a trvalá udržateľnosť nerezonuje len domácnosťami. Aj na pracovisku môžete recyklovať alebo kompostovať. Práve triedenie odpadu je jedna z najjednoduchších vecí, ktorú zamestnanci môžu robiť. Nekupujte staršie počítače alebo spotrebiče s energetickou triedou horšou ako A. Náklady na energie zníži LED osvetlenie a rozumnou voľbou sú aj kvalitné veci s dlhou životnosťou alebo recyklovaný papier. V kuchynke zabudnite na jednorazové plastové riady a ukážte zamestnancom význam ekologických fliaš alebo pohárov na kávu so sebou. Trendy kancelárie sú skrátka priateľské k životnému prostrediu.

Top 10 trendy kancelárie, ktoré si ľahko zariadite aj vy

Buďte v práci aktívnejší

Sedavé zamestnanie je nebezpečné pre každého človeka. Po práci sa nehýbe každý tak, ako by mal. Riešením je tak viac pohybu na pracovisku. Neviete, čo si pod tým predstaviť? Nie je to nič zložité, nábytok podporujúci  aktivitu  ako výškovo nastaviteľné stoly a rokovacie stoly, aktívne stoličky alebo balančné dosky. Vďaka nim sa rozprúdi krv v žilách, zlepšuje sa držanie tela a zmenšuje sa riziko rôznych ochorení.

trendy kancelárie

Keď si treba oddýchnuť

Moderné trendy kancelárie si dávajú záležať na tom, aby ponúkli svojim zamestnancom podstatne viac ako len miesto na tvrdú prácu. Pribúdajú kútiky, kde nájdete knižnicu, pohovky, šípky alebo stolné hry, televízor, niekde, dokonca,  aj posteľ. Počas dňa sa tu dá neformálne stretnúť a porozprávať, oddýchnuť si a načerpať nové sily.

Keď si treba oddýchnuť

Ako podporiť kreativitu

Predstavte si pracovné prostredie, kde nie sú pridelené pracovné miesta. Možno to znie zvláštne, ale má to veľkú výhodu. Zamestnanci jednoducho pracujú kde, ako a kedy chcú. Sami si vyberajú miesto a prostredie, vďaka čomu je ich práca efektívnejšia a kreatívnejšia. Nábytok a vybavenie je inovatívne a hravé, fantázii sa medze nekladú. Malé stoly, mobilné kancelárske skrinky, kancelárske stoličky na kolieskach – zamestnanci sa ľahko pohnú za prácou i kolegom a sú spokojnejší.

Ako podporiť kreativitu

Open space má stále čo ponúknuť

Otvorené kancelárie lákajú zamestnávateľov aj u nás. Zamestnanci sa vidia, vedia si pomôcť a poradiť, zlepšuje sa spolupráca a kreativita, každý vie o firme všetko potrebné. Zariadiť veľký otvorený priestor pre množstvo ľudí, ktorí potrebujú aj trochu súkromia, je výzva. Veľmi dôležité je v tomto prípade dôkladné naplánovanie rozloženia nábytku a nesmú chýbať paravány. Zníži sa hladina hluku, ktorý by mohol byť rušivý a zamestnanci budú mať dostatočné súkromie. Celkový dojem skvele dotvoria zelené rastliny.

Open space má stále čo ponúknuť

Aj malé kancelárie majú svoje čaro

Nikde nie je napísané, že všetky kancelárie musia byť obrovské. Naopak, aj z malej miestnosti dokážete vytvoriť útulné pracovisko. Vhodne zvolený veľký stôl, skrine s posuvnými dverami, kancelárske kontajnery na kolieskach alebo skladací nábytok vám pomôžu využiť každý meter štvorcový naplno.

Aj malé kancelárie majú svoje čaro

Ako doma v obývačke

Trendy kancelárie môžu na prvý pohľad vyzerať ako domov.  Domáci komfort vytvára perfektné prostredie pre lepšie výkony. Nájdete tu mäkké pohovky, koberce, tapety, ležadlá či kreslá s vysokými operadlami. Doplnky dotvoria atmosféru obývačky a ľuďom sa ani nebude chcieť ísť domov.

Ako doma v obývačke

Naozaj elegantná kancelária

Najmä vedúci a šéfovia si dávajú záležať na tom, aby bola ich kancelária reprezentatívnym miestom, kde sa stretnú so svojimi zamestnancami i hosťami. Drevený kancelársky nábytok správne skombinovaný s textíliami, kobercom a kožou upúta pozornosť na prvý pohľad.

 

Phonebooty pre trochu súkromia

Trendy kancelárie roku 2020 by mali mať phonebooty! Nehľadajte za tým nič zvláštne, sú to menšie vyhradené priestory na telefonovanie, skypovanie a akékoľvek online prepojenie, kde ľuďom nechýba trocha súkromia. Postačia im malé stolíky, pohodlné kreslá a trochu zelene. Vytvoríte tým skvelú atmosféru pre trochu pokoja.

Phonebooty pre trochu súkromia

Moderné technológie vládnu svetu

Technológie v kanceláriách slúžia zamestnancom a sú zárukou pohodlnejšej práce. Majú veľkú budúcnosť a postupne vytlačia aj klasické kancelárske skrine. Nie celkom, ale ich počet sa zníži. Myslite na to, že vo svojej kancelárii môžete mať menej nábytku, pretože podstatné dokumenty budú napríklad v cloudových úložiskách. Bude sa menej tlačiť, ušetríte papier a veľa priestoru. Moderné trendy kancelárie tak silu technológií využijú aj na ochranu životného prostredia.

Moderné technológie vládnu svetu

Čo poviete, vybrali sme pre vás 10 zaujímavých kancelárií? Ak by ste v tých riadkoch našli inšpiráciu, v obchode AJ Produkty nájdete všetko, aby ste mali pracovisko snov.

 

Prečítajte si tiež:

Spoznajte trendy v kancelárskom nábytku a zariaďte si kanceláriu snov

Príspevok Top 10 trendy kancelárií, ktoré si ľahko zariadite aj vy zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
triedenie odpadu vyskovo_nastavitelny_stol pohovky podpora_kreativity paravány malé kancelárie ako_doma_v_obyvacke phonebooty A1911 technológie
Dbajte o svoje zdravie na pracovisku: Zoznámte sa s pojmom ergonómia! https://klocher.sk/dbajte-o-svoje-zdravie-na-pracovisku/ Mon, 23 Dec 2019 18:00:54 +0000 https://klocher.sk/?p=96882 zdravie na pracovisku

Väčšina z nás trávi na pracovisku prevažnú časť dňa. Osem a viac hodinová pracovná doba si neraz vyberá svoju daň v podobe problémov s chrbticou, karpálnym tunelom, ale aj zrakom. Dbať o svoje zdravie na pracovisku je veľmi dôležité. Tak sa poďme zoznámiť s pojmom ergonómia. Vďaka nej sa totiž so všetkými problémami čoskoro rozlúčite. […]

Príspevok Dbajte o svoje zdravie na pracovisku: Zoznámte sa s pojmom ergonómia! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
zdravie na pracovisku

Väčšina z nás trávi na pracovisku prevažnú časť dňa. Osem a viac hodinová pracovná doba si neraz vyberá svoju daň v podobe problémov s chrbticou, karpálnym tunelom, ale aj zrakom. Dbať o svoje zdravie na pracovisku je veľmi dôležité. Tak sa poďme zoznámiť s pojmom ergonómia. Vďaka nej sa totiž so všetkými problémami čoskoro rozlúčite.

Čo je to ergonómia?

Ergonómia je koncept, v rámci ktorého sa snažíme docieliť, aby človek “splynul” s prostredím, v ktorom sa nachádza. Najčastejšie sa toto slovo skloňuje v súvislosti s pracoviskom, pretože práve tu v posledných rokoch trávime veľkú časť svojich životov. A kvôli tomu pribúdajú aj choroby z povolania. Pre človeka totiž nie je prirodzené sedieť osem hodín denne v jednej polohe, tobôž pokiaľ táto poloha nie je optimálna z hľadiska zdravia. 

Zdroj: AJ produkty

Človek a pracovné prostredie v symbióze

Dokázali by ste podať nejaký pracovný výkon v prípade, že by vám väčšinu dňa do tváre svietilo slnko, bola by vám zima či príliš teplo, prípadne by bol váš stôl veľmi nízky? Takéto nepohodlie by sa zrejme rýchlo odzrkadlilo nielen na kvalite vašej práce, ale, samozrejme, aj na zdraví. Cieľom zamestnávateľa by teda malo byť zabezpečiť pracovisko tak, aby zamestnancom nevznikal zbytočný stres spôsobený diskomfortom. Udržiavať zdravie na pracovisku by malo byť jednou z hlavných priorít. Je dokázané, že práca v stoji zvyšuje produktivitu zamestnancov. Preto by mal zamestnávateľ v záujme zachovania dobrých výkonov ľudí myslieť na to, aby sa v priestoroch firmy cítili skutočne dobre. Kompletné zariadenie by malo spĺňať všetky ich potreby. 

Zdroj: AJ produkty

Na pracovisko musíme hľadieť komplexne

Disponovať výškovo nastaviteľným stolom je síce skvelý benefit, no rozhodne nám to prácu nezjednoduší, pokiaľ bude umiestnený v prievane a my budeme vďaka tomu vystavení riziku ochorenia. Pokiaľ teda plánujete vybavovať pracovisko, musíte na túto problematiku nahliadať komplexne. Riešiť veci jednotlivo alebo len čiastočne sa v tomto prípade skutočne nevypláca. Na podobné projekty si spoločnosti neraz najímajú dizajnérov, ktorí už presne vedia, čo a ako treba zosúladiť, aby všetko fungovalo, ako má a zdravie ľudí na pracovisku nebolo nijako ohrozené. 

Zdroj: AJ produkty

Myslite na ergonómiu, vráti sa vám to dvakrát

Niekomu by sa mohlo zdať, že ergonómia je zbytočný luxus. Omyl! Je to presne naopak. Hoci počiatočná investícia do ergonomicky zariadeného priestoru je o niečo vyššia než keby sme to “odbavili” úplne základnými kusmi nábytku, jednoznačne sa to oplatí. Odborníci, ktorí sa tejto oblasti aktívne venujú, totiž dokážu vytvoriť pre vašich zamestnancov také pracovisko, kam sa budú radi vracať, kde sa budú cítiť dobre, nebudú v strese a všetky choroby z povolania sa im vyhnú oblúkom. A mať spokojného zamestnanca je naozaj na nezaplatenie!

Zdroj: ajprodukty.sk

Príspevok Dbajte o svoje zdravie na pracovisku: Zoznámte sa s pojmom ergonómia! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Balansboll CORBRIDGE Zdroj: AJ produkty AJ-368_skrivbord-1610936_04 Zdroj: AJ produkty AJ_23401_005 Zdroj: AJ produkty
Vianoce sú za rohom a vy pre neho ešte nemáte darček? Skúste toto! https://klocher.sk/vianoce-su-za-rohom-a-vy-pre-neho-este-nemate-darcek-skuste-toto/ Fri, 20 Dec 2019 18:30:31 +0000 https://klocher.sk/?p=97267 Darček na Vianoce

Hľadáte na poslednú chvíľu darček na Vianoce pre svojho partnera? Poradíme vám. A verte, že spravíte veľkú radosť malému chlapcovi, ktorý sa ukrýva v duši každého muža. Začneme príbehom, ktorý sa v mnohých podobách môže prihodiť každej z nás. Katka smutne sedela v kaviarni nákupného centra nad chladnúcou kávou. Okolo nej prúdili ľudia s taštičkami […]

Príspevok Vianoce sú za rohom a vy pre neho ešte nemáte darček? Skúste toto! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Darček na Vianoce

Hľadáte na poslednú chvíľu darček na Vianoce pre svojho partnera? Poradíme vám. A verte, že spravíte veľkú radosť malému chlapcovi, ktorý sa ukrýva v duši každého muža.

Začneme príbehom, ktorý sa v mnohých podobách môže prihodiť každej z nás.

Katka smutne sedela v kaviarni nákupného centra nad chladnúcou kávou. Okolo nej prúdili ľudia s taštičkami v rukách, nakupovali vianočné darčeky. Aj Katka sa vybrala na takého nákupy na poslednú chvíľu. Len jej úplne došla inšpirácia, čo svojmu mužovi tento rok pod stromček podarovať. “Dokelu aj s tými chlapmi, keď všetko majú,” si myslela chmúrne . “A čo nemajú, kúpili si nedávno počas Black Friday.” Aj Roman, jej manžel, kúpil telku o kus väčšiu ako aktuálne mali doma, hlavne, že ide o “smart” telku. Tak čo s ním? Technike nerozumela, holenie si zaobstará sám. Vlastne nevedela, čo hľadá. Na objednávanie vecí z internetu už nie je čas, už by pravdepodobne nič nestihli doručiť.

Tu zrazu jej myšlienky prerušil mužský smiech. Hneď pri vedľajšom stole sa usadili dvaja kamaráti na vianočných nákupoch pre manželky. Smiali sa a zjavne sa na niečom dobre bavili. “Pamätáš sa, ako som minulý rok na tej formule išiel takmer tristo a potom som skoro vyletel z dráhy? To keď inštruktor videl, aj tie vlasy sa mu zježili, čo nemal,” uchechtával sa jeden. “Všetci tam skoro vyleteli z kože, to bolo to najlepšie, čo som zažil…” “No a po týchto Vianociach sa chystáš niekam?” “Neviem, ale dúfam, že Vanda niečo vymyslí. Sám by som si tieto srandičky nekúpil, ale keď mi ich dáva pod stromček, prečo si to neužiť?”

Katka vedela, že sa nepatrí počúvať cudzie rozhovory, ale ono sa to ani nedalo nepočuť. Tak nastražila uši ešte viac. A do mysle sa jej pomaly vkradla spásonosná myšlienka. Čo keby si aj Roman našiel pod stromčekom jazdu na formule? Veď jazdí ako Fittipaldi, určite by si to užíval. Alebo nejaký iný adrenalín… Veď to je geniálny nápad! Rýchlo do seba hodila kávu, zaplatila a trielila domov. Tento plán si vyžaduje chvíľku surfovania na internete. Bola si však istá, že trafí na správnu strunu a v duchu jasala.

Ako sa rozhodnete?

A čo vy? Stále rozmýšľate, aký darček na poslednú chvíľu vymyslieť pre svojho partnera? Zážitkový dar v mnohom predbehne vecný. Je to preto, lebo človek si oveľa ľahšie a silnejšie zapamätá emóciu. Čím silnejšia emócia, tým silnejšia bude pamäťová stopa.

Ponúkame vám niekoľko rád, ako vybrať ten najlepší zážitkový darček, ako ho našiť na vášho chlapa a pritom neminúť svoj mesačný rozpočet.

Výber zážitkov, ktoré je možné darovať, je dnes široký. Vždy je dobré zvážiť, akú má váš partner prácu, či je skôr akčný typ alebo uprednostňuje ležanie na gauči.

Pre milovníka rýchlych áut

Muži zvyčajne vášnivo a radi šoférujú. Vyberte pre toho svojho školu šmyku, jazdu na off roadoch alebo štvorkolkách v náročnom teréne. Obľúbená je aj jazda na formule alebo Ferrari na pretekárskych okruhoch. Ceny sa pohybujú od 20 eur za jazdu obrneným transportérom po približne 170 eur za jazdu na formule.  

Pre milovníka lietadiel

Vo vzduchu si môže váš milovník lietadielok a aeronautiky užiť vyhliadkové lety, paragliding, tandemové zoskoky alebo let balónom. Pre akčnejších pánov je k dispozícii aj let vetroňom alebo let stíhačkou. Prípadne si môže vyskúšať, aké je to byť pilotom – staňte sa pilotom na skúšku. Zaplatíte približne 50 eur za let rogalom, až po viac ako 800 eur za let stíhačkou.

Ak váš partner pracuje fyzicky

Ľudia, ktorí sa unavia v práci, ocenia oddychový darček. Víkendový pobyt v SPA, relaxačný pobyt v pivných kúpeľoch alebo thajská masáž? Ceny sa pohybujú od cca 20 eur za masáž po niečo cez 200 eur za pobyt s pivným kúpeľom. Obľúbené sú aj zážitkové kurzy. Vybrať si môžete od pohodových kurzov varenia, až po adrenalínové kurzy streľby a prežitia.

Muž so sedavým zamestnaním

Mužovi, ktorý má sedavé zamestnanie za volantom či pri počítači a potrebuje zmenu, ulahodíte adrenalínovým zážitkom vo vzduchu či na vode. Prípadne ho potešia streľby z ručných zbraní alebo jazdy na bojových vozidlách. Na chvíľku sa z neho stane akčný hrdina

Netradičné zážitky

Veľkú obľubu si našli netradičné aktivity, ako sú únikové hry spolu s indoorovými aktivitami. V tomto období je populárne napríklad indoor lyžovanie

Dobrou správou je, že veľkú časť z týchto zážitkových darčekov si môžete vychutnať ako pár, vo dvojici. Ak si nie ste isté, čo by bolo to najvhodnejšie, najlepšou voľbou bude univerzálny poukaz

Voľba, či dáte svojmu partnerovi pod vianočný stromček zážitok alebo predmet, je na vás. Ak sa rozhodnete, že idete do zážitkov, kliknite tu.

Príspevok Vianoce sú za rohom a vy pre neho ešte nemáte darček? Skúste toto! zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
rsz_image2(91) rsz_image1(85) rsz_image4(69)
Vezmite si do nového roka zdravie: Prírodné výživové doplnky riešia problém od bunky https://klocher.sk/vezmite-si-do-noveho-roka-zdravie-prirodne-vyzivove-doplnky-riesia-problem-od-bunky/ Thu, 19 Dec 2019 18:00:56 +0000 https://klocher.sk/?p=95123

Správna životospráva je pre zdravie dôležitá rovnako ako pohyb a cvičenie. Niekedy je ale potrebné vyskúšať aj výživové doplnky, ktoré telu dodajú to, čo práve potrebuje. Výživové doplnky proti únave Sú obdobia, kedy cítime len nekonečnú únavu a nedostatok energie. Nemusí to byť iba jarná únava, ale aj dni plné stresu alebo nedostatku spánku. Keď prestáva účinkovať […]

Príspevok Vezmite si do nového roka zdravie: Prírodné výživové doplnky riešia problém od bunky zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>

Správna životospráva je pre zdravie dôležitá rovnako ako pohyb a cvičenie. Niekedy je ale potrebné vyskúšať aj výživové doplnky, ktoré telu dodajú to, čo práve potrebuje.

Výživové doplnky proti únave

Sú obdobia, kedy cítime len nekonečnú únavu a nedostatok energie. Nemusí to byť iba jarná únava, ale aj dni plné stresu alebo nedostatku spánku. Keď prestáva účinkovať kofeín v káve alebo cukríkoch, prichádza rad na niečo iné. Výživové doplnky proti únave na prírodnej báze vás dobijú energiou bez negatívnych účinkov. Čo od nich môžete očakávať? Nielen nástup energie s dlhotrvajúcim účinkom, ale aj lepší fyzický a psychický výkon. Zaujať môžu aj tým, že zlepšujú spaľovanie tukov, a tak pomáhajú pri redukcii hmotnosti a tiež spomaľujú starnutie.

Únava, bolesť, stres? Spoznajte výživové doplnky, ktoré s nimi zatočia raz a navždy

Niečo pre všetky dámy

Ženy sú krehkejšie stvorenia, ktoré intenzívne vnímajú účinky stresu, či už fyzické alebo emocionálne. Charakteristickým znakom je rozprávanie o problémoch a ich následné analyzovanie. Ľahšie potom podliehajú smútku, depresiám a ďalším problémom. Práve na takéto situácie boli pre ne vytvorené dámske výživové doplnky, ktoré sa postarajú o harmóniu tela aj duše. Dokážu prinavrátiť stratenú rovnováhu a zvýšiť fyzický aj psychický výkon. Prečo sa zbytočne trápiť, keď je tu pomoc  z prírody?

Krásna pleť a vlasy nemusia byť len sen

Krásna pleť a vlasy nemusia byť len sen

Každý, kto sa na seba pozrie v zrkadle, obyčajne vidí nejaký svoj problém krásy. Niekoho trápia jemné vlasy, ktoré padajú a štiepia sa. Iní si všimnú problematickú  pleť, akné alebo vrásky. Krehké a lámavé nechty sú postrachom v každom ročnom období, a tak nečudo, že najmä ženy hľadajú výživové doplnky pre krásu. Vďaka nim budú vlasy lesklé a husté, pleť pevná a pružná a nechty odolné voči akémukoľvek nárazu alebo práci. Ten pocit spokojnosti so sebou samým je na nezaplatenie. Volá sa aj „všehoj sirup“, pretože má protizápalové účinky. Zápaly ošetrí a odstráni. Zaujímavé je, že takto pôsobí na všetky orgány a pomôže aj pri ochoreniach ako ekzémy alebo psoriáza.

Niečo pre všetky dámy

Niečo pre všetkých pánov

Mužský aj ženský organizmus má svoje špecifiká a potrebuje niečo iné. Práve preto si svoje výživové doplnky môžu zakúpiť aj páni. Vďaka nim sa budú cítiť silnejší, vitálnejší a zdravší. Jedným z najvýraznejších benefitov je posilnenie imunity, lepšia regenerácia organizmu a zlepšenie činnosti mozgu. Každý sa občas cíti horšie, a preto nie je smiešne siahnuť po prírodnej liečbe. Je bezpečná a bez chémie, tak prečo to nevyskúšať?

Niečo pre všetkých pánov

Detox a regenerácia pre každého

O nevyhnutnosti detoxikácie nášho organizmu ste už pravdepodobne počuli. V našom tele sa môžu hromadiť toxíny, ktoré potom spôsobujú rôzne ochorenia. Predísť tomu môžete veľmi jednoducho. Výživové doplnky s obsahom moringy a rhodioly vyriešia problémy nás dospelých. Vďaka tomu, že sa telo zbaví toxických látok, budeme sa cítiť lepšie a zdravšie. Zlepší sa aj imunita a odolnosť voči stresu. Doprajte svojmu telu detox po zime alebo po lete a uvidíte, ako zlepší vaše fyzické aj psychické zdravie. Rhodiola je najsilnejší známy adaptogén, ktorý v tele nastolí pocit harmónie, pôsobí proti únave, úzkosti, depresii. Pokojne by sme o nej mohli povedať, že je antidepresívom z prírody.

Dajte zbohom bolesti

Bolesť chrbta je známa mnohým ľuďom. Sedavé zamestnanie, operácia alebo úraz dokážu vyradiť z bežného fungovania na dlhú dobu. Našťastie sú tu výživové doplnky, ktoré sa s bolesťou nemaznajú. Ich sila tkvie v tom, že pomáhajú znižovať a odstraňovať riziko vzniku degeneračných ochorení pohybovej sústavy ako chrbtice, kĺbov alebo ramien. Skvelou správou je, že účinok takéhoto prípravku vydrží aj po ukončení užívania a môžete si tak užívať aktívny život bez bolesti. Unikátne patentované zloženie prispieva aj k elasticite pokožky aj ostrosti zraku.

Dajte zbohom bolesti

 

Sú pre vás výživové doplnky zaujímavé a chceli by ste vedieť viac? Na stránke  Vianutrashop.sk nájdete veľa zaujímavých informácií, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ak váhate s kúpou.

Príspevok Vezmite si do nového roka zdravie: Prírodné výživové doplnky riešia problém od bunky zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
vsetkyProdukty-3 56927357_2414173071939809_2517480245733359616_o 57104054_2414173078606475_6618421500783362048_o 57099071_2414173058606477_7636280225394851840_o Viantura-MORINGA-1000×1000 flex_care-01-1000×1000 copy
Známy nápoj úplne inak: Ochutnali by ste čajové cappuccino? https://klocher.sk/ochutnali-by-ste-cajove-cappuccino/ Wed, 18 Dec 2019 18:00:56 +0000 https://klocher.sk/?p=96688 čajové cappuccino

S čajmi, ale aj najrôznejšími bylinnými odvarmi, sa ľudia stretávajú už celé tisícročia. Tieto nápoje majú nielen širokú škálu liečebných účinkov, sú aj rituálom pre našu dušu, spôsobom socializácie a v neposlednom rade nám prinášajú jedinečný chuťový zážitok. A hoci čaj ako taký z módy nevyjde nikdy, malé “inovácie” v rámci jeho prípravy nezaškodia. Čo […]

Príspevok Známy nápoj úplne inak: Ochutnali by ste čajové cappuccino? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
čajové cappuccino

S čajmi, ale aj najrôznejšími bylinnými odvarmi, sa ľudia stretávajú už celé tisícročia. Tieto nápoje majú nielen širokú škálu liečebných účinkov, sú aj rituálom pre našu dušu, spôsobom socializácie a v neposlednom rade nám prinášajú jedinečný chuťový zážitok. A hoci čaj ako taký z módy nevyjde nikdy, malé “inovácie” v rámci jeho prípravy nezaškodia. Čo poviete? Ochutnajte s nami čajové cappuccino alebo latte!

Sypaný či porciovaný?

V obchodoch je momentálne dostupné množstvo druhov najrôznejších čajov. V prvom rade by sme si však mali “upratať” pojmy. Čajom môžeme oficiálne nazývať len takú zmes, v rámci ktorej prevažujú lístočky bieleho, zeleného alebo čierneho čaju. Ide teda o listy čajovníka – jedine tie sú považované za čaj v pravom zmysle slova. Všetko ostatné sú bylinné, ovocné alebo kombinované zmesi, no to neznamená, že sú menej zaujímavé. Naopak, vďaka nápaditým variáciám aromatických kúskov ovocia, kvetov i korenia, to bude úplne iný zážitok! 

čaj
Zdroj: Klocher

Prejdime však k otázke, ktorú sme si položili vyššie. Aký je rozdiel medzi sypaným a porciovaným čajom? Možno ste sa s polemikou na túto tému v minulosti už stretli. Každý “čajíčkar” by jednoznačne odsúdil čaje vo vrecúškach. Pravdou totiž je, že takto sa predáva menej kvalitný čaj, ktorý je navyše často “obohatený” o látky, ktoré v potravinách nemajú čo hľadať. Navyše, aby čaj rozvinul svoju chuť aj arómu, potrebuje na to priestor. Ten v malom nálevovom vrecúšku rozhodne nemá. Preto, pokiaľ si chcete dopriať skutočný zážitok, porciovaným čajom sa radšej vyhnite a doprajte si tie sypané. Zdá sa vám to nepraktické? Omyl, aj sypané čaje si už viete vylúhovať vo vlastných uzatvárateľných vreckách.

Zdroj: Klocher

Pite čaj úplne inak

Pitie tohto teplého nápoja sa mnohým z nás spája predovšetkým s ránom. Pokiaľ nemáme chuť a možno ani čas raňajkovať, uvaríme si aspoň šálku dobrého čaju a vykročíme do nového dňa. Čaj je však v mnohých kultúrach považovaný za rituál a ľudia si ho doprajú aj v priebehu dňa, napríklad počas stretnutí s priateľmi. Pokiaľ sa vám takéto niečo zdá málo nápadité a radi experimentujete, možno vás zaujme novinka, ktorá v našich končinách zatiaľ veľmi známa nie je. Počuli ste už o čajovom latte alebo cappuccine?

Latte a cappuccino nielen z kávy

Keď sa povie latte alebo cappuccino, koľkým z nás by napadlo niečo iné ako typická káva s mliekom? Zrejme naozaj málokomu. A napriek tomu sa tieto zaujímavé nápoje dajú pripravovať aj oveľa nápaditejšie, napríklad aj v bezkofeínovej podobe. Z čajov! Ide o spôsob prípravy, ktorý je netradičný, no o to zaujímavejší. Hoci sa čaj s mliekom podáva hlavne v Anglicku alebo v niektorých krajinách Ázie, ak ho vyskúšate, jeho jedinečnú chuť oceníte určite aj vy. Veľkou výhodou je, že nikdy nebude “nudný”, pretože si ho viete pripraviť z chuťovo rozmanitých čajových zmesí. Čajové cappuccino alebo latte rozhodne stojí za vyskúšanie!

Zdroj: Zlatea

Doprajte si ho nastudeno

Aj keď za oknami už dávno nie je leto, nikde nie je napísané, že si nemôžeme dopriať osviežujúci chladený nápoj. A nemusí to byť práve miešaný drink plný zbytočného cukru a pridanej chémie. Čo takto kvalitný ľadový čaj? Stačí si vybrať chuť, ktorá vám sadne najviac, prípadne doplniť kvapkou citrónu či medu a vďaka dokonalej kanvici je lahodný nápoj na svete! A pokiaľ by ste plánovali netradične pohostiť aj svojich priateľov, popustite uzdu fantázii a použite ľadový čaj ako základ vlastného koktailu. Ak ho pre ozvláštnenie chuti doplníte aj kvapkou kvalitného rumu, čajová párty sa môže začať!

Zdroj: Klocher

Zdroj: zlatea.sk

Príspevok Známy nápoj úplne inak: Ochutnali by ste čajové cappuccino? zobrazený najskôr Klocher.sk.

]]>
Známy nápoj úplne inak: Ochutnali by ste čajové cappuccino? Hoci čaj ako taký z módy nevyjde nikdy, malé “inovácie” v rámci jeho prípravy nezaškodia. Ochutnajte s nami čajové cappuccino alebo latte! čaj,cappuccino,latte,zdravie,čajové cappuccino DSC_7809 čaj DSC_7657 Zdroj: Klocher Bez názvu Zdroj: Zlatea DSC_8328 Zdroj: Klocher