Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zvládnete policajný psychotest? Týmito otázkami testujú uchádzačov!

Psychotest je náročná časť pre všetkých uchádzačov k polícii, odhaduje sa takmer polovičná až dvoj tretinová neúspešnosť.

Pokiaľ sa chcete pridať k mužom (a ženám) zákona, nečaká vás len typický pohovor. Kandidátov si vyberajú podľa zvládnutých niekoľkých častí – uchádzači skladajú fyzické a zdravotné testy, ktoré overia, či sa zadýchajú už na tých troch schodoch do práce. Veľmi dôležitou súčasťou je policajný psychotest, ktorý sa skladá z tradičného IQ testu a testu osobnosti.

Tieto testy nie sú bežne verejne dostupné, napriek tomu existuje mnoho pomôcok, ako sa na ne pripraviť. Policajné psychotesty majú jasný cieľ – detailnú analýzu osobnosti uchádzača. Výstupom testu sú potom dáta, na základe ktorých psychológ určí mieru vhodnosti uchádzača na pozíciu policajta.

Testuje sa charakter, motivácia, inteligencia, aj to, či nie ste náhodou skrytý psychopat. Občas na verejnosť uniknú otázky, tieto sú síce staršieho dáta, ale rozhodne vás preveria! Prajeme veľa šťastia.

Vyskúšajte si policajný psychotest

Otázky

 1. Pri voľbe kráľovnej krásy na policajnom plese sa Jana umiestnila pred Veronikou, Mária za Janou, Veronika bola pred Máriou a Jana sa umiestnila za Hanou. V akom poradí po sebe sa dievčatá umiestnili?
 2. Dvaja utečenci vyrazili súčasne z rovnakého miesta rovnakou rýchlosťou chôdze. Pán A išiel 3 hodiny na východ a 5 hodín na sever, pán B išiel 6 hodín na sever a 2 hodiny na západ. Ktorý z nich sa vzdialil od východzieho miesta viac?
 3. Časový výbušný systém je opatrený dvoma spínačmi. Červený spínač spúšťa odpočítavanie času a ak už prebieha, vypína ho. Modrý spínač deaktivuje systém. Systém vypína ale len vtedy, keď nebeží odpočítavanie času. Pyrotechnik nevie, či už beží odpočítavanie času. Čo musí urobiť, aby zabránil výbuchu?
 4. Medzi Prahou a Moskvou je časový posun 2 hodiny. Keď vyletelo z Prahy lietadlo o 13-tej miestneho času a pristálo v Moskve o 16-tej miestneho času, koľko hodín trval jeho let?
 5. Zberateľ vlastní tri staré pušky. Prvá je novšia, ale má menší dostrel ako druhá. Tretia puška má väčší dostrel a je menej stará ako prvá puška. Ktorá puška je najstaršia a ktorá má najmenší dostrel?
 6. Slnko stojí tak vysoko nad obzorom, že jeho lúče zvierajú so zemským povrchom v danom mieste uhol cca 45 stupňov. Stojaci muž vrhá tieň dlhý 180 cm. Je skutočná výška muža väčšia alebo menšia ako dĺžka tieňa?
 7. Čo by sa stalo, keby na bicykli nebolo spojené diaľkové ozubené koleso s hnacím ozubeným kolesom reťazou, ale sústavou dvoch do seba zapadajúcich ozubených kolies (vrazených medzi pedálové a hnacie koleso) s nepárnym počtom zubov?
 8. Svedok, ktorý videl ŠPZ vozidla páchateľa, si pamätal, že išlo o pražskú ŠPZ 1A2 alebo 2A1 a že nasledujúce štvorčíslie bolo tvorené tromi šestkami a jednou štvorkou. Ich vzájomné poradie si však nezapamätal. Koľko ŠPZ je potrebné preveriť?

Odpovede

 1. Hana, Jana, Veronika, Mária
 2. Pán B
 3. Najskôr modrý spínač, potom červený
 4. Jednu hodinu
 5. Najstaršia je zbraň číslo 2, najmenší dostrel má zbraň číslo 1
 6. Výška je rovnaká
 7. Bicykel by cúval
 8. Treba preveriť 8 ŠPZtiek

Tak ako, zvládli by ste policajný psychotest? A čo tak prijímacie otázky do uznávaného Oxfordu?

Zdroj tv.nova.cz
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií