fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Walt Disney a hraný Aladin? Prečo nie

Máte tip? napíšte nám mailom

A je to tu. Disney zverejnilo prvý teaser trailer hraného filmu o Aladinovi.

V poslednom období sa úspešné štúdio pustilo do viacerých hraných adaptácii. Úspech Alenky v ríši divov a predovšetkým muzikálu Kráska a zviera (tržby presiahli miliardu dolárov) napovedá, že nemá zmysel meniť stratégiu. Aladin preto azda prebehne v podobnom duchu.

V hlavných úlohách princezny Jasmíny a Aladina sa predstavia Naomi Scott a Mena Massoud. Džina zase stvárni populárny Will Smith. 

Produkcia už skôr potvrdila, že neplánuje obyčajnú prerábku animáku z roku 1992, v ktorom legendárny a dnes už zosnulý Robin Williams predaboval značnú časť postáv. Naopak – inšpirovali sa viac pôvodným príbehom z knihy Rozprávky z tisíc a jednej noci.

Populárny príbeh o chudobnom chlapcovi, ktorého jediným majetkom a priateľom je jeho opička Abu, režíruje Guy Ritchie. A ten ma veru dostatok skúsenosti s veľkými americkými projektami, aby z očakávaného filmu nevznikol obyčajný hollywoodsky brak.

Len pripomeňme, že anglický režisér má za sebou snímky ako Kráľ Artuš: Legenda o meči, Sherlock Holmes či RocknRolla. Produkcia zároveň sľubuje, že Aladin bude skutočne energickým muzikálom.

Prečítajte si tiež:
V The Big Bang Theory si uctili nebohého Stephena Hawkinga. Pozrite si dojemnú vystrihnutú scénu

Celosvetová premiéra prebehne 24. mája 2019.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií