fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záborská a ďalší poslanci Kresťanskej únie nepodporia návrh zákona na zavedenie registrovaných partnerstiev

Hnutie OĽaNO zároveň dodáva, že si stojí za záväzkami voči menšinám, ktoré vyplývajú z Programového vyhlásenia vlády.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.10.2022 (Webnoviny.sk) – Žiaden z poslancov strany Kresťanská únia, ktorá je súčasťou hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), nepodporí návrh zákona na zavedenie registrovaných partnerstiev na Slovensku. Medzi nimi sú poslanci Anna Záborská, Richard Vašečka, Katarína Hatráková, Radovan Marcinčin a Ján Szöllös. Strana to avizovala v stredu prostredníctvom tlačovej správy. O návrhu z dielne strany Sloboda a Solidarita (SaS) budú poslanci v Národnej rade (NR) SR hlasovať v stredu o 11:00.

Hnutie OĽaNO v stredu prostredníctvom tlačovej správy informovalo, že všetci poslanci budú hlasovať slobodne. „Zloženie poslaneckého klubu OĽaNO je rovnako pestrofarebné ako celé Slovensko. Preto sú pri takýchto témach úplne prirodzené rozličné postoje a hlasovania poslancov,” tvrdí hnutie. Zároveň dodáva, že si stojí za záväzkami voči menšinám, ktoré vyplývajú z Programového vyhlásenia vlády.

Viac k témam: LGBT, Registrované partnerstvá
Zdroj: Webnoviny.sk – Záborská a ďalší poslanci Kresťanskej únie nepodporia návrh zákona na zavedenie registrovaných partnerstiev © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií