Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj navštívil pri príležitosti 500. dňa ruskej invázie Hadí ostrov, je symbolom ukrajinského odporu

Nazval ho aj „miestom víťazstva“, ktoré nebude nikdy dobyté.

8.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zverejnil v sobotu pri príležitosti 500. dňa ruskej invázie na Ukrajinu video jeho návštevy Hadieho ostrova. Ostrov, ktorý je jedným zo symbolov ukrajinského odporu, v ňom Zelenskyj nazval „miestom víťazstva“, ktoré nebude nikdy dobyté. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zelenskyj vo videu na platforme Telegram povedal, že Hadí ostrov je dôkaz, že Ukrajina vráti každý centimeter svojho územia, ktoré Rusko zabralo. „Chcem sa odtiaľto, z tohto miesta víťazstva poďakovať každému z našich vojakov za týchto 500 dní,“ vyjadril sa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prezident pricestoval na ostrov na člne s ďalšími predstaviteľmi a položil kvety na miestnom pamätníku. Vlani, niekoľko hodín od začiatku vojny na Ukrajine priplával k ostrovu ruský krížnik Moskva a vyzval tamojších vojakov, aby sa vzdali, inak ich budú bombardovať.

Vojaci však neustúpili a vulgárne Rusov poslali preč. Rusko ostrov potom obsadilo, vojakov vzalo do zajatia a napokon vrátilo pri výmene zajatcov. Ukrajinské sily dostali ostrov späť pod kontrolu vlani v júni.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Hadí ostrov, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj navštívil pri príležitosti 500. dňa ruskej invázie Hadí ostrov, je symbolom ukrajinského odporu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií