fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj ocenil nové sankcie EÚ. Rusko zostane na okraji svetovej ekonomiky, povedal (video)

Ukrajinská armáda napreduje v Chersonskej a Charkovskej oblasti a blokuje ruské sily v okolí mesta Zaporižžia.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda napreduje v Chersonskej a Charkovskej oblasti a blokuje ruské sily v okolí mesta Zaporižžia. Ako referuje spravodajský web CNN, v utorok večer to povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Naši obrancovia preukazujú mimoriadnu statočnosť napriek skutočnosti, že Rusko má podstatnú prevahu v sile a zbraniach,” povedal Zelenskyj. „Chceme, aby boli všetci naši ľudia oslobodení, ale musíme to robiť opatrne,” dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj tiež ocenil nový sankčný balík Európskej únie týkajúci sa embarga na dovoz ruskej ropy, pozastavenia kanálov ruskej propagandy a odpojenia ruskej banky Sberbank od medzinárodného platobného systému SWIFT.

„Som vďačný každému, kto prispel k tejto dohode. Rusko zostane na okraji svetovej ekonomiky. Nebude schopné sa prispôsobiť a to znamená, že prehrá,” povedal Zelenskyj.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj ocenil nové sankcie EÚ. Rusko zostane na okraji svetovej ekonomiky, povedal (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Litovský parlament v tom má jasno, Rusko je teroristický štát a na Ukrajine pácha genocídu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií