fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Litovský parlament v tom má jasno, Rusko je teroristický štát a na Ukrajine pácha genocídu

Parlament v rezolúcii obviňuje ruské ozbrojené sily z toho, že „úmyselne a systematicky útočia na civilné ciele“.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.5.2022 (Webnoviny.sk) – Litovský parlament v utorok schválil rezolúciu, v ktorej vyhlásil ruskú inváziu na Ukrajinu za genocídu a Rusko za páchateľa terorizmu. Seimas prijal rezolúciu jednohlasne, informuje na svojej webstránke televízia CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Seimas v rezolúcii uznáva „rozsiahlu ozbrojenú agresiu – vojnu – proti Ukrajine zo strany ozbrojených síl Ruskej federácie a jej politického a vojenského vedenia … ako genocídu proti ukrajinskému ľudu“.

Tiež obviňuje ruské ozbrojené sily z toho, že „úmyselne a systematicky útočia na civilné ciele“. Rusko je podľa uznesenia „štát, ktorý podporuje a pácha terorizmus“. Parlament tiež vyzval na zriadenie medzinárodného tribunálu na vyšetrenie vojnových zločinov na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Genocída, rusko-ukrajinský konflikt, Terorizmus, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Litovský parlament v tom má jasno, Rusko je teroristický štát a na Ukrajine pácha genocídu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií