fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj sa pochválil úspechom ukrajinskej armády, vojaci oslobodili niekoľko obcí pri Charkove (video)

Podľa niektorých správ sú ukrajinské sily len niekoľko kilometrov od mesta Izjum, ktoré je dôležitou spojnicou pre zásobovanie ruskej armády.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vyjadril, že má „dobré správy” o opätovnom získaní niekoľkých obcí od ruských síl v Charkovskej oblasti na východe krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo večernom videopríhovore však uviedol, že „teraz nie je čas na zverejnenie mien” miest, „do ktorých sa vrátila ukrajinská vlajka”. Informuje o tom portál bbc.com.

Ukrajinská armáda začala ofenzívu juhovýchodne od Charkova smerom k Doneckej oblasti, ktorej podstatnú časť od začiatku vojny kontroluje Rusko.

Americkí predstavitelia sa vyjadrili, že Ukrajina „pomaly ale významne” napreduje proti ruským silám. Podľa niektorých správ sú ukrajinské sily len niekoľko kilometrov od mesta Izjum, ktoré je dôležitou spojnicou pre zásobovanie ruskej armády.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj sa pochválil úspechom ukrajinskej armády, vojaci oslobodili niekoľko obcí pri Charkove (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií