fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žiadne personálne čistky sa na ministerstve hospodárstva diať nebudú, Hirman si však vyberie vlastných štátnych tajomníkov

Aktuálne je však pre neho prioritou, aby mali domácnosti a firmy zabezpečené energie za prijateľné ceny.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Nový minister hospodárstva Karel Hirman nechystá v rezorte, ako aj v podnikoch či úradoch, ktoré pod neho spadajú, personálne „čistky”.

„Plošné čistky ja robiť nebudem, ale samozrejme v kľúčových podnikoch, si povedzme na rovinu, tá zodpovednosť ministra a vlády je priama a zvlášť v tejto situácii,” uviedol minister po svojom prvom zasadnutí vlády.

Zároveň potvrdil, že registruje informácie o tom, že niektorí nominanti predchádzajúceho vedenia už ohlásili svoj odchod. Podľa Hirmana sa tejto téme bude venovať. Aktuálne je však pre neho prioritou, aby mali domácnosti a firmy zabezpečené energie za prijateľné ceny.

Nových štátnych tajomníkov plánuje predstaviť do konca mesiaca. Tých si vyberá sám, išlo pritom o jeho podmienku pri preberaní funkcie ministra.

Viac k témam: Personálne zmeny
Zdroj: Webnoviny.sk – Žiadne personálne čistky sa na ministerstve hospodárstva diať nebudú, Hirman si však vyberie vlastných štátnych tajomníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií