fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zomrel Mikuláš Krušpán, jeden z najdlhšie pôsobiacich bývalých riaditeľov Rooseveltovej nemocnice

Mikuláš Krušpán bol dlhé roky spätý s banskobystrickou nemocnicou.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Vo veku 89 rokov zomrel v sobotu 14. januára bývalý riaditeľ banskobystrickej Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Mikuláš Krušpán. Ako ďalej informuje nemocnica na sociálnej sieti, Krušpán bol dlhé roky spätý s Rooseveltovou nemocnicou a patril medzi najdlhšie pôsobiacich riaditeľov.

„Pôsobil v nemocnici ako chirurg, bol ordinárom pre hrudníkovú chirurgiu. Ako prvý v Banskej Bystrici operoval vrodenú srdcovú chybu – otvorený Bottalov kanál,” uvádza nemocnica a dodáva, že na čele nemocnice s poliklinikou stál Krušpán od roku 1979 až do roku 1990, potom ešte striedavo v rokoch 1990 až 1994.

„Spolu s riaditeľom Krajského ústavu zdravia Jozefom Komoňom boli pri stavbe nového nemocničného areálu, pri sťahovaní nemocnice do nových priestorov, na jeho slávnostnom otvorení a spustení do prevádzky,” doplnila nemocnica s tým, že pôsobenie Krušpána prinieslo rozvoj a posun v poskytovaní zdravotnej starostlivosti v koncovej krajskej nemocnici.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Mikuláš Krušpán, jeden z najdlhšie pôsobiacich bývalých riaditeľov Rooseveltovej nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií