fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zomrela obrovská legenda! Argentínsky futbalista Diego Maradona

Zomrela obrovská legenda.

Máte tip? napíšte nám mailom

Argentínsky futbalista Diego Maradona zomrel dnes vo veku 60 rokov. Informovala o tom agentúra AFP. Argentínske média informujú, že príčinou úmrtia bola zástava srdca.

Život Diega Maradona

Diego Armando Maradona (* 30. október 1960, Lanús, Argentína) bol argentínsky futbalista. Mnohými je považovaný za jedného z najlepších a najtalentovanejších svetových hráčov všetkých čias.

Na oficiálnych stránkach FIFA bol zvolený s 93,6% za hráča storočia. S národným mužstvom Argentíny zvíťazil vo finále majstrovstiev sveta v roku 1986 v Mexiku a bol druhý na majstrovstvách sveta v roku 1990 v Taliansku. Pochádzal z chudobnej štvrte a postupne sa z drsnejších pomerov vypracoval na futbalovú hviezdu.

Maradona bol malého, zavalitého vzrastu. Jeho krátke silné nohy a nízko položené ťažisko mu dávali výhodu pri krátkom rýchlom behu; navyše mal veľký talent pre prácu s loptou. Jeho hra ľavou nohou bola natoľko kvalitná, že nemal konkurenciu. Doteraz je najlepší z hráčov futbalu. Okrem obrovskej slávy a uznania mal tiež problémy v osobnom živote.

Bol závislý od kokaínu a pohyboval sa v zločineckom podsvetí.

Jeho športové úspechy boli počas jeho kariéry zatienené jeho závislosťou od drog. Od polovice 80. rokov až do roku 2004 bol závislý od kokaínu. Od ukončenia kariéry sa zhoršoval jeho zdravotný stav. V januári 2000, počas dovolenky v Uruguaji musel byť hospitalizovaný pre problémy so srdcom. Do roku 2005 naberal na váhe, trpel obezitou. 6. marca 2005 v Kolumbii podstúpil operáciu žalúdka, po ktorej sa jeho váha čiastočne upravila.

Prečítajte si tiež:
Štvrťfinálove dvojice Ligy majstrov a Európskej ligy sú vyžrebované. Tieto tímy na seba narazia

Maradona podporoval ľavicové ideológie. Bol osobným priateľom Fidela Castra. Na ruke má tetovanie Che Guevaru a podporoval venezuelského politika Huga Chavéza a jeho politickú ideológiu. Sám považuje svoj postoj za protiimperialistický. Zúčastnil sa aj demonštrácie proti Georgovi Bushovi. Zomrel na srdcový infarkt v Argentíne.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj wikipedia
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií