Ani kráľovská rodina nemá všetko dovolené, ale aj ona musí dodržiavať pravidlá kráľovskej etikety. V zozname sa však objavujú samé absurdné pravidlá. Veď posúďte sami.

Reklama/advertisment

1. Musia udržiavať minimálne 6 havranov na paláci Tower of London. Legenda totiž vraví, že ak by ich boli na pevnosti menej, kráľovstvo by padlo.

Reklama/advertisment

2. Nemôžu sa ich dotýkať ľudia, ktorí nemajú kráľovský pôvod. Toto pravidlo je však častokrát porušované obyčajnými ľuďmi, ktorí sa s nimi chcú odfotiť či len tak dotknúť.

Reklama/advertisment

3. Nemôžu voliť, pretože by svojím hlasom a podporou jedného z kandidátov mohli ovplyvniť verejnú mienku ľudí.

4. Nemôžu zastávať politickú funkciu, aby nemohli ani v čo najmenšej miere ovplyvniť mienku.

5. Nemôžu hrať spoločenskú hru Monopoly a to od roku 2008. Nariadil to princ Andrew a dôvodom je to, že hra je príliš nemorálna.

6. Nemôžu jesť morské plody. Pre toto pravidlo sa rozhodla kráľovská rodina z dôvodu obáv pred otravou. Je však pravdou, že princ Charles to porušuje a rád si pochutnáva na ustriciach.

7. Musia informovať o zasadacom poriadku na podujatiach či iných procesiách. Je presne stanovené, v akom poradí budú vstupovať do miestnosti a samozrejme v popredí je kráľovná.

8. Nemôžu byť rímsko-katolíckeho vierovyznania, ale musia zastávať anglikánstvo, teda náboženstvo anglickej štátnej cirkvi nazývané ako Anglikánska cirkev.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Loading...