Reklama/advertisment

Dúhový PRIDE je verejné podujatie, ktoré sa zameriava na podporu lesieb, gejov, bisexuálov a transgender ľudí, ich ľudských práv a zrovnoprávnenie ich sexuálnej orientácie a rodovej identity. V Košiciach sa už túto sobotu, 2. septembra uskutoční 5. ročník tejto akcie.

Samotný pochod začína v sobotu, no podobne ako to býva zvykom v Prahe, aj v metropole východu je toto podujatie doprevádzané týždňom sprievodných akcií, ktorý už prebieha. Tie zahŕňajú rôzne výlety, premietania, prednášky, diskusie, či koncerty. Časový harmonogram týchto podujatí si môžete pozrieť aj na Facebooku.

Reklama/advertisment

Pochod a festival PRIDE v metropole východu sa bude konať v sobotu od 12-tej hodiny, kedy sa LGBT+ ľudia a ich rodiny, kamaráti, kolegovia či neznámi, ktorí im prídu vyjadriť svoju podporu, začnú stretávať v Tabačke, kde budú mať približne hodinu času na tvorbu transparentov. Samotný pochod sa začne o 14-tej hodiny, kedy sa dúhový dav prejde ulicami a vráti sa naspäť k Tabačke, kde bude kopec akcií, ktoré o 22-hej zakončí afterparty.

Reklama/advertisment

Jubilejný 5. ročník PRIDE Košice sa predovšetkým sústredí na identitu jedinca a práve preto je jeho heslom „Som kto som.“ Toto motto má za cieľ poukázať na to, že pre LGBT+ ľudí je najpodstatnejšie zrovnanie a prijatie samého seba a svojej sexuality.

pride-som-kto-som

Koncert kapely Business Mermaid

Koncert kapely Business Mermaid

pride-akcia2

Na Opening Party uniesli aj nevestu.

Na Opening Party uniesli aj nevestu.

pride-akcia5

pride-akcia3

 

Príďte si v sobotu 2. septembra užiť krásny dúhový deň v uliciach Košíc.

 

Zdroj: PRIDE Košice

Loading...