Utorňajší protikorupčný pochod splnil očakávania organizátorov.

Reklama/advertisment

Mladí ľudia sa pred protestom rozdelili do dvoch táborov. Tí prví hovorili o tom, že na pochod treba ísť, treba ho podporovať a zastávali sa mladých organizátorov, ďalšia skupina mladých hovorila o revolúcii, riadenej americkou ambasádou. Ako sa potvrdilo, o žiadnu revolúciu nešlo. Práve naopak. Pochod podľa poslanca NRSR pravdepodobne odhalil viac, ako sme čakali.

Reklama/advertisment

Alternatívne médiá a priaznivci Kotlebovej strany hlásali, že mladí organizátori sú „Sorošove“ biele kone, ktoré majú zabezpečiť rozvrat v krajine. To vyhovovalo práve strane SMER-SD, proti ktorej bol protest prioritne namierený, keďže v uliciach sa bujne ozývali heslá, ako: „Dosť bolo Fica“ či „Kali odstúp“. Takáto nezvyčajná spolupráca sa nepozdáva viacerým. Prečo nepodporovali Kotlebovci pochod proti korupcii a šírili na internete nezmysly, aby odhovárali mladých ľudí od účasti na pochode? Poslanec NRSR za stranu SaS má jednoznačný názor, ktorý vyjadril na svojom Facebooku.

Reklama/advertisment

 

Dnešný deň v sebe zadokumentoval ešte jeden významný moment. Naplno bola odhalená spolupráca a kooperácia strany ĽSNS a korupčného Smeru. Oni sa navzájom potrebujú, sú to skrytí partneri. Práve preto predstavitelia prvej zmienenej strany a ich najtvrdšie jadro priaznivcov odhováralo ľudí od účasti na protikorupčnom proteste a vymýšľalo blbosti a konšpirácie.

Hanba im! Za to, že chceli špiniť mladých ľudí, ktorí sa rozhodli zabojovať proti korupcii. Našťastie im ich nečisté zámery nevyšli a akcia bola jednoznačne úspešná.

Nám, demokratickej opozícii z toho všetkého plynú nasledovné dve veci. Po prvé – musíme zabojovať o tých 180.000 frustrovaných protestných voličov a otvárať im neustále oči a presviedčať ich o tom, že to, čo volili, naozaj nie je žiadna alternatíva. Po druhé – po najbližších voľbách to musíme postaviť bez ĽSNS aj bez Smeru a ako jeden z prvých krokov musíme vrátiť vieru ľudí v spravodlivosť a v trest tým, čo korumpovali alebo sa nechali korumpovať.

Všetkým mladým ľuďom, čo zorganizovali dnešný protest, aj tým, čo im v tom pomáhali, patrí veľké poďakovanie. Svoje ovocie v budúcnosti tento protest prinesie, som o tom hlboko presvedčený.

Ľubomír Galko

Podozrenia smerákov zo spolupráce s Kotlebovcami vyšli najavo už niekoľkokrát. Napríklad pri zmene zákona z dvojkolových na jednokolové voľby do vyšších územných celkov, ktorá pomôže hlavne kandidátom za ĽSNS, voči ktorým sa ťažšie postaví alternatíva napríklad v Bánskobytrickom kraji voči Kotlebovi. Dokonca takáto zmena zákona môže na stoličky posadiť ešte viac kandidátov z ĽSNS.

Za ďalšiu tajnú spoluprácu môžeme brať to, keď Kotlebov poslanec nehlasoval za vyšetrenie podozrivého plytvania na ministerstve zahraničných vecí, ktorého sa mali dopustiť smeráci. Vtedy pomohol koalícii poslanec Kecskés (ĽSNS).

Loading...