Slepota je problém, ktorým trpia milióny ľudí po celom svete, ktorí by spravili všetko preto, aby mohli vidieť. Táto žena, ktorá videla, túžila po opaku…

Reklama/advertisment

Jewel Shuping je meno ženy, ktorá sa narodila ako vidiaca, no jej snom bolo oslepnúť. Celý svoj život túžila byť slepou a nedokázala myslieť na nič iné, len na tento svoj nezvyčajný sen. Jej rodina ju preto považovala za psychický chorú, a tak jej odporučili navštíviť psychológa. K nemu sa však dostavila až po veľkom naliehaní zo strany blízkych.

Reklama/advertisment

Psychológ jej oznámil, že trpí syndrómom BIID, teda poruchou telesnej integrity. To je duševné ochorenie, kvôli ktorému túžia zdraví jedinci žiť v tele s handicapom. Aj napriek tomu, že si Jewel svoju poruchu uvedomovala, nedokázala sa vzdať svojej túžby a slepota stále bola jej najväčším snom. Nosila slnečné okuliare, chodila s pomocou slepeckej palice so zatvorenými očami a dokonca sa naučila aj Braillovo písmo.

Reklama/advertisment

Jej psychológ sa teda rozhodol, že jej sen splní. Počas jedného zo sedení, ktoré mala, si k nej prisadol a nakvapkal jej do očí čistidlo, ktoré spôsobilo, že sa Jewelin zrak postupne zhoršoval, až nakoniec po dlhých šiestich mesiacoch úplne oslepla.

„Po rokoch konečne cítim, že som v stave, v akom som sa mala narodiť,” uviedla Jewel, ktorá je šťastnejšia než kedykoľvek predtým.

Zdroj: YouTube

Loading...