Aj napriek tomu, že si väčšina z nás pozrie rada nejaký dobrý film, ide poväčšine iba o veľký podvod a klamstvo. Častokrát nás totiž filmový priemysel zavádza a pred oči nám podsúva mýty, ktorým viacerí z nás veríme.

Pozrite si sériu dvanástich ilustrácií, na ktorých nájdete pravdu o tom, ako sa niektoré veci v skutočnosti majú. Niekedy sa totiž vo filmoch dostáva realita do úzadia a na rad prichádza rad nepravdivých extrémov.

1. Mýtus: Topiace sa obete vo filmoch kričia príliš hlasno, a tak si ich vždy niekto všimne. Pravdou však je, že je ťažké všimnúť si topacieho sa človeka a nie to ho ešte počuť, pretože je ťažké kričať vo vode.

movies-myths-lenya-brick-1-57f4a2b1afc66__605

2. Mýtus: Ak si myslíte, že vďaka tlmiču na zbraň bude výstrel tichý a nikto ho počuť nebude, tak sa mýlite. Tlmič totiž tlmí iba šum, a tak je výstrel zo zbrane stále počuť.

movies-myths-lenya-brick-12-57f4a2cbb1eb6__605

3. Mýtus: Zabudnite na to, že visiaci zámok môžete odomknúť tak, že ho odstrelíte za pomoci guľky. Pretože len, čo to vyskúšate zistíte, že sa to nedá. Zámok je totiž vyrobený zo železa, a tak ho guľka z pištole nezlomí, nezničí, ale skôr sa od neho iba odstrelí.

movies-myths-lenya-brick-11-57f4a2c998593__605

4. Mýtus: Pamätáte si na scény s odisťovaním granátov? Azda každý akčný hrdina vie takú poistku z granátu vytiahnuť pohodlne a zároveň dramaticky a to len za pomoci zubov. Avšak, nie je to opäť pravda. Poistku z granátu totiž nevytiahnete zubami, skôr o ne iba prídete.

movies-myths-lenya-brick-10-57f4a2c7b1095__605

5. Mýtus: Ani polícia nie je všemožná a naozaj nevie vysledovať telefónny hovor počas jednej minúty. V skutočnosti takého vysledovanie môže trvať dlhšie, aj hodinu.

movies-myths-lenya-brick-9-57f4a2c4c8321__605

Pokračovanie na ďalšej strane