fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

11 extrémne bizarných chorôb, o ktorých ste doteraz nepočuli

Máte tip? napíšte nám mailom

Na svete žijú miliardy ľudí a niektorí z nás trpia chorobami, o ktorých sa môže povedať, že sú vzácne, nemá ich totiž veľa ľudí. Vybrali sme 11 extrémne bizarných chorôb, o ktorých ste doteraz nepočuli.

#1 Syndróm Alice v Krajine zázrakov

Pravdepodobne v dôsledku nefunkčnosti v okcipitálnom laloku mozgu táto porucha spôsobuje, že ľudia vnímajú objekty buď ako oveľa väčšie alebo menšie, ako sú skutočne. Okrem toho človek, ktorý trpí touto chorobou má problém vnímať reálny čas a tiež má problémy so sluchom.

Zdroj: list25.com

#2 Cotardov syndróm

Táto duševná porucha zahŕňa jedinca, ktorý verí, že je buď už mŕtvy, alebo stratil všetky svoje životne dôležité orgány. Často je to spôsobené poranením mozgu a môže viesť k tomu, že ľudia veria, že sú nesmrteľní, čo môže veľmi ľahko viesť k neúmyselným samovraždám.

Zdroj: list25.com 

#3 Zahraničný akcentový syndróm

Zvyčajne je to výsledok mozgovej mŕtvice alebo ťažkej migrény, táto mimoriadne zriedkavá porucha ovplyvňuje spôsob, akým niekto vytvára slová, dávajúc vnímaniu, ktoré hovoria, cudzím prízvukom. Jedným z posledných prípadov bola Sarah Coldwill vo Veľkej Británii. Po utrpení extrémnej migrény sa prebudila v nemocnici hovoriac s čínskym prízvukom. Nikdy predtým však nebola v Číne.

Prečítajte si tiež:
Ľadová prikrývka Mount Everestu sa topí a odhaľuje zamrznuté telá horolezcov. Ich prenos môže stáť až 60 000 eur
Zdroj: list25.com

#4 Alergia na vodu

Táto porucha spôsobuje, že niekto môže byť alergický na vodu v akejkoľvek forme, vrátane sĺz. V poslednej dobe britská žena menom Micaela Dutton vysvetlila miestnym novinám, ako ani nemohla držať svojho chlapca, pretože ak začne potenie, vybuchne sa neuveriteľne bolestivou vyrážkou.

Zdroj: list25.com

#5 Alergie na jedlo

Hoci mnohí ľudia sú alergickí na potravu na nejakej úrovni, predstavte si, že ste alergickí na všetko jedlo. Joshua, mladý chlapec, trpí formou eozonofilnej ezofagitídy. Je to tak extrémne, že dokonca aj vôňa jedla by ho mohla zabiť. Kým nie je známe viac o tejto chorobe, trpiaci na túto alergiu musia byť kŕmení prostredníctvom priamej trubice do žalúdka.

Zdroj: list25.com

#6 Imúnnosť voči zime

Holanďan Wim Hof vystupuje bez problémov v ľahkom oblečení na vrchol Everestu s rekordnými časmi. Je zrejmé, že zima nemá na neho žiadny vplyv.

Zdroj: list25.com

#7 Nekonečná štikútka

Ak sa chcete zbaviť štikútky, najprv si vezmite pohár vody a vyčkajte, ale za posledné dva roky to Christopherovi Sandsovi nepomohlo ani v najmenšom. POKRAČOVNIE NA ĎALŠEJ STRANE.Po skúšaní mnohých liečebných postupov sa ani lekárom po celom svete nepodarilo prísť na príčinu jeho štikútky.

Prečítajte si tiež:
WOW! Čaká nás dokonalá nebeská show! Koncom júla zažijeme najdlhšie zatmenie mesiaca 21. storočia!
Zdroj: list25.com

#8 Jedenie bez výživovej hodnoty

Táto choroba je charakterizovaná tým, že ľudia konzumujú látky bez výživovej hodnoty. Môže to byť výsledok kultúrnych tradícií, ale choroba sa nachádza aj u detí s vývojovým postihnutím alebo nedostatkom železa.

Zdroj: list25.com

#9 Porfýria

Porfýria je nevyliečiteľné a zdedené ochorenie, ktoré spôsobuje nielen pľuzgiere, ale aj kŕče a ochrnutie, kedykoľvek je táto osoba vystavená slnečnému žiareniu. Toto by sa nemalo zamieňať s polymorfnou svetelnou erupciou. Druhá choroba je v skutočnosti pomerne bežnou poruchou postihujúcou približne 15% severoamerických (hlavne na severe) a vytvára mierne vyrážky po počiatočnom jarnom vystavení slnečnému žiareniu.

Zdroj: list25.com

#10 Klein-Levinov syndróm

Táto zvláštna a málo pochopená porucha spôsobuje, že ľudia spia niekoľko týždňov. Našťastie príznaky u väčšiny postihnutých detí zmiznú v čase, keď dosiahnu vek dvadsať rokov.

Zdroj: list25.com

#11 “Kôra stromu“

Choroba známa aj ako Epidermodysplasia Verruciformis, táto dedičná kožná porucha je spôsobená HPV (ľudským papilomavírusom). Rasty podobné bradavici sa objavujú na koži a rozširujú sa mimo kontroly. Jeden z najhorších prípadov je Dede Koswara z Indonézie. Nedávno mu bolo odstránených 95% bradavíc, ale v priebehu roka sa takmer všetky vrátili.

Zdroj: list25.com

Zdroj: https://list25.com/25-extremely-bizarre-medical-disorders/

Foto: https://list25.com/25-extremely-bizarre-medical-disorders/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií