fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

 11 každodenných predmetov, ktoré vás môžu zabiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Všetci vieme o veciach, ktoré nás môžu zabiť, ako sú zbrane či choroby srdca. Možno vás však prekvapia veci, ktoré ležia len tak u vás doma, no môžu vás aj zabiť, aj keď by vás to ani nenapadlo. Od liekov až po športové vybavenie je veľa vecí schopných okamžite usmrtiť človeka.

 #1

Môže to znieť divne, ale aj golf je nebezpečný šport. Stalo sa totiž aj to, že napríklad, v roku 1994, hráč golfu Jeremy Brenno narazil do lavičky so svojim golfovým autom a zomrel.

Zdroj: list25.com

#2

Idete si po ceste a zrazu už padáte do šachty. Môže to znieť vtipne, no v Indii bolo v dôsledku takýchto nehôd stratených v roku 2011 až 1 843 ľudských životov.

Zdroj: list25.com

 #3

Od obdobia rokov 1999 až 2003 zomrelo 1676 Američanov vo vani. Zvyčajne mali ľudia v sebe príliš veľa alkoholu a v dôsledku toho sa utopili.

Zdroj: list25.com

#4

Šály môžu byť dobre vyzerajúce doplnky, ale môžu tiež zabiť. Zatiaľ čo v tejto oblasti neexistujú štatistické údaje, v roku 1927 bola tanečnica Isadora Duncanová zaškrtená svojím šálom, ktorý sa jej zasekol vo dverách pri vychádzaní z auta.

Prečítajte si tiež:
Učiteľka si obliekla biele šaty a nechala sa pokresliť svojimi žiakmi. Čo ju k tomu viedlo?
Zdroj: list25.com

#5

Počas zimných mesiacov dochádza často k úrazom, ktoré zapríčiňujú padajúce cencúle. Tie sú naozaj ostré a vedia nabrať pri padaní vysokú rýchlosť.

Zdroj: list25.com

 #6

Všetci vieme, že horúca voda môže byť nebezpečná. V priemere zomrie 30 až 50 ľudí následkami horúcej vody z vodovodu. Tieto čísla mohli byť dokonca zvýšené v období “teplej vodnej výzvy”, kedy deti pili vriacu vodu.

Zdroj: list25.com

#7

Vedeli ste, že aj eskalátory sú nebezpečné? POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.V Amerike každý rok zomiera približne 30 ľudí v spojitosti s nehodami na eskalátoroch, a asi 17 000 je vážne zranených.

Zdroj: list25.com

#8

Pomáha udržať zuby čisté a prináša svieži dych. No, ak je zubná pasta nesprávne použitá, môže vás zabiť. V zriedkavých prípadoch sa stalo aj to, že žena zjedla asi 200 ml zubnej pasty a spôsobila si tak smrť kvôli fluoridovej toxicite.

Zdroj: list25.com

#9

Magnety sú vážnym nebezpečenstvom, ak ich omylom prehltnete. To znamená, že sú obzvlášť nebezpečné pre deti. Keď sa drobné magnety dostanú do vašich čriev, môžu preraziť podšívku a spôsobiť vážne vnútorné poškodenie.

Prečítajte si tiež:
Toto musíte urobiť ak ostanete v karanténe
Zdroj: list25.com

 #10

Slúchadlá má dnes na ušiach naozaj veľmi veľa ľudí. Treba si však dávať pozor predovšetkým na ulici. Výskumníci zhromaždili informácie o 116 nehodách týkajúcich sa automobilov a ľudí nosiacich slúchadlá. 70 percent týchto nehôd bolo smrteľných. V priebehu rokov sa tiež zvýšili zo 16 nehôd v roku 2004 na 47 v roku 2010.

Zdroj: list25.com

#11

Žabky môžu byť počas letných mesiacov skvelé, ale aj nebezpečné. Príkladom je jeden muž, ktorý navštívil národný park Glacier. Obutý prišiel práve v žabkách, ktoré neboli na takýto výlet vhodnou voľbou. Pošmykol sa, padal 100 metrov a nakoniec bol mŕtvy.

Zdroj: list25.com

Zdroj: https://list25.com/25-surprising-everyday-objects-that-can-kill-you/

Foto: https://list25.com/25-surprising-everyday-objects-that-can-kill-you/ 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií