fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

110 miliónov rokov stará múmia dinosaura je vystavená verejnosti. Jedná sa o asi najlepšie zachované telo Nodosaura

Máte tip? napíšte nám mailom

To, že na našej planéte v minulosti namiesto ľudí žili dinosaury, nie je žiadnou novinkou pre aspoň trochu vzdelaných jedincov. V roku 2011 sa však našlo niečo jedinečné.

Vedcom sa pred pár rokmi podarilo objaviť skvelý nález. Ide pravdepodobne o vôbec najlepšie zachovanú „múmiu“ dinosaura obrneného druhu. Ide o takzvaného Nodosaura, ktorý je starý približne 110 miliónov rokov.

dinosaur-nodosaur-fossil-discovery-1

Keď v roku 2011 operátor ťažkého zariadenia, Shawn Funk, vŕtal v kanadských ropných pieskoch, objavil orechovo-hnedý kúsok skaly. Skala pripomínala rebrá. „Vedel som, že je to niečo, čo som nikdy predtým nevidel,“ povedal Shawn v rozhovore. Vtedy ešte nevidel, že objavil vzácne pozostatky dinosaurusa.

Prešlo šesť rokov a nález je vystavený v múzeu. „Nie je to len kostra,“ povedal výskumník Caleb Brown z Royal Tyrrell Museum. „Máme tu dinosaura takého, aký bol.“ Je to úchvatný pohľad do dávnej minulosti našej planéty.

dinosaur-nodosaur-fossil-discovery-2 dinosaur-nodosaur-fossil-discovery-8 dinosaur-nodosaur-fossil-discovery-5 dinosaur-nodosaur-fossil-discovery-4 dinosaur-nodosaur-fossil-discovery-3

Zdroj: boredpanda.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií