fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

15 dôvodov, prečo je tvoj druhý vzťah oveľa lepší ako tvoja prvá láska

Svoju prvú lásku zažívame väčšinou v období puberty a dospievania, kedy vnímame všetko tragicky a akýkoľvek neúspech pre nás znamená koniec sveta. Keď sme zamilovaní do svojej prvej lásky, zdá sa nám, že život bez nej/neho už nikdy nebude dobrý a že ak sa rozídeme, ostaneme nešťastní navždy. V skutočnosti je však väčšinou naša druhá a každá ďalšia láska lepšia ako tá prvá.

Vnímaš vzťah reálne

Keď máš prvýkrát zlomené srdce, no potom sa opäť zamiluješ, zistíš, že sa môžeš zamilovať znova a znova. Až kým nenájdeš tú správnu osobu. A práve vďaka tomu vnímaš aj každý ďalší vzťah reálne a vieš, že koniec vzťahu neznamená koniec sveta.

Existujú aj iní ľudia

Keď prežívame prvú lásku, zvykneme sa na ňu upnúť a je pre nás jediným človekom, alfou a omegou, stredom celého vesmíru. Pri každom ďalšou vzťahu si však veľmi dobre uvedomujeme, že existujú aj iné ľudia.

Môže ťa vyliečiť

Čo iné je lepšie na zlomené srdce, ako sa znova zamilovať?

Si silnejšia

Keď sa zamiluješ prvýkrát, nie si pripravená na všetko, čo so sebou vzťah prináša. Ak to príde znova, vieš, čo máš od vzťahu očakávať.

Vášeň

Aj keď sa to možno nezdá, pre tvoju druhú lásku môžeš zahorieť rovnako, alebo dokonca väčšou vášňou ako pre tú pred ňou.

Cítiš sa bezpečne

Vo svojom prvom vzťahu sa cítiš pravdepodobne zraniteľne. S každý ďalším vzťahom si však silnejšia a tvoja potreba byť chránená je menšia.

Máš väčší zmysel pre porozumenie

Vzťah si vyžaduje poriadnu dávku kompromisov a pochopenia. Až čas, keď už budeš mať dostatočnú prax, budeš zvládať porozumenie a pochopenie.

Budeš lepšie zaobchádzať so svojím partnerom

Keď máš skúsenosti z predchádzajúci vzťahov, skôr pochopíš a prídeš na to, ako sa správať k svojmu partnerovi.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií