fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 viet, ktoré si hovoria partneri v ochabujúcom vzťahu: Nehovorí ti ich náhodou aj ten tvoj?

Máte tip? napíšte nám mailom

Komunikácia je základom každého dobrého a zdravého vzťahu. Správna komunikácia vedie totiž k pochopeniu a porozumeniu partnera. A to zas vedie k naplneniu jeho spokojnosti. Partneri by mali dávať veľký pozor na to, či komunikujú spolu rovnakým jazykom a či navzájom rozumejú. Pretože naštrbená komunikácia je prvým signálom toho, že nie všetko prebieha tak dobre a hladko, ako si predstavujeme.

Ak máš neustály problém pochopiť partnera alebo ak neustále opakuje dookola týchto 5 viet, zrejme nie je všetko úplne v poriadku.

1. Naozaj sa nudím

Jasné, že nie je možné byť neustále na výlete, v kine alebo na večeri, do každého vzťahu sa časom dostanú aj bežné momenty. Ale nemôže byť ani nudný a nezáživný. Nemusíte stále tráviť čas mimo domu, ale ak aspoň občas uniknete zo svojej domácej rutiny, váš vzťah nadobudne opäť iný rozmer a aspoň trochu ho to napraví.

2. Nikdy som nemal pocit, že rozumieš o čom hovorím

Kedykoľvek to tvoj partner povie, vedz, že niečo nie je v poriadku a mala by si zmeniť svoj postoj a prístup. Vzťah nie je len o tom, že ty sa vyrozprávaš svojmu partnerovi, ale že to platí aj opačne. Partner nikdy nesmie nadobudnúť pocit, že ťa nezaujíma a že jeho problémy a potreby sú ti ľahostajné.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Rodičia dali pokrstiť trojročnú dcérku. Dievčatko pri obrade kňazovi vulgárne vynadalo

3. Nemyslím si, že sa niekedy zmeníš

Rozvoj osobnosti je dôležitý aj vo vzťahu a každý z nás sa vekom a skúsenosťami mení. Ak ti tvoj partner povie túto vetu, zrejme nerobíš všetko správne a uspokojuješ sa s tým, aká si. Netúžiť po zmene, netúžiť byť lepším je to najhoršie, čo sa môže stať.

4. Prečo nemôžeš byť viac ako ona?

Porovnávanie s inými osobami je nepríjemné. Nie je to dobré znamenie a v každom prípade by si mala spozornieť. Tvoj partner sa ti tým snaží naznačiť, že by si sa mohla začať správať inak.

5. Mám pocit, že som sa zamiloval do úplne inej osoby

To znamená, že tvoj partner nedostal vo vzťahu to, čo od neho očakával. Každý z nás vstupuje do vzťahu s istými očakávaniami. Ak nie sú splnené, môže to viesť k odporu pracovať na vzťahu. Komunikujte!

Foto: Pixabay
Zdroj: www.relrules.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií