fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 YouTube kanálov s koncertmi, ktorých jedinečná atmosféra vás strhne

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý určite na YouTube z času na čas narazí na záznam z nejakého veľkého koncertu svojej obľúbenej kapely. Dnes vám prinášame 5 tipov na záznamy koncertov z úplne iného súdka. Sú charakteristické svojou minimalistickou atmosférou, vďaka ktorej máte pocit, akoby hudobníci hrali iba pre vás.

NPR Music

Na tomto kanáli sa to doslova hemží kvalitnými hudobníkmi. Vystúpenia sú charakteristické príjemnou intímnou atmosférou, vytvorenou vďaka prostrediu útulnej knižnice. Môžete vidieť, ako si tu interpréti užívajú každý jeden tón a vy to môžete precítiť  spolu s nimi. Dĺžka koncertu je zväčša 3 až 4 skladby. Objavujú sa tu stále noví hudobníci, o ktorých ste zrejme nikdy nepočuli, no dosahujú svetovú kvalitu. Od roku 2008, keď odštartovala séria koncertov s názvom NPR Tiny Desk Concerts, sa však v knižnici objavili aj mená ako Adele, Sting, Taylor Swift, John Legend, The Cranberries či Florence+The Machine.

Naše tipy: Anderson .Paak & The Nationals, Lianne LaHavas, Aurora

InBetweenBooks Sessions

Projekt založila v roku 2017 trojica mladých ľudí s myšlienkou pomôcť hudobníkom zviditeľniť sa. Približne každé dva týždne sa priestor cudzojazyčného antikvariáru a kaviarne Eleven Books & Coffee v Bratislave premieňa na priestor patriaci alternatívnej hudbe. Princíp spočíva v komorných koncertoch, ktorých dĺžka je približne pol hodiny. Tie sú následne spracované a zverejnené na YouTube. Ide o takú neoficiálnu slovenskú verziu NPR koncertov. Kanál je dôkazom, že aj na Slovensku sa neustále rodí množstvo hudobných skvostov, len nedostávajú dostatočný mediálny priestor. V IBBS sa zvyknú objavovať aj rôzni zahraniční umelci.

Prečítajte si tiež:
Miss Slovensko 2023 hľadá osobnosť, nie ideál krásy. Dievčatá majú poslednú šancu prihlásiť sa

Naše tipy: Blanch, Riava, Darkness Positive

Paste Magazine – Paste Studio NYC

Na tých knihách niečo je – opäť séria koncertov zasadená do prostredia malebnej knižnice. Často sú spojené s krátkym rozhovorom, čo ešte viac napomáha uvoľnenej atmosfére. Videá produkuje populárny hudobný magazín Paste.

Naše tipy: Mandolin Orange, Half Moon Run, Cat Clyde

KEXP

Na kanáli KEXP nájdete pestrú ponuku záznamov zo živých vystúpení v rovnomennom rádiu. Pred čiernym pozadím sa objavujú rôzni populárni, ale aj menej známi, interpréti. Rádiové koncerty v plnej dĺžke mávajú niečo pod 30 minút a medzi pesničkami vám o sebe hudobníci aj čosi prezradia.

Naše tipy: Khruangbin, Stromae, José Gonzáles & The String Theory

BALCONY

Kanál bol dlhé roky o koncertoch zo striech a balkónov z celého sveta. Balcony TV malo ,,pobočky“ v rôznych hlavných mestách, vrátane Bratislavy, a dávalo hudobníkom príležitosť predviesť, čo je v nich. Z času na čas sa na streche objavili aj známejšie osobnosti, ako Ed Sheeran či Vance Joy, ktorí odrazu zneli úplne inak. Pred krátkym časom značka prešla rebrandom a zmenila celý svoj koncept. Iné je logo, prostredie, výber umelcov aj forma videí. Počas týchto zmien došlo k akémusi nechcenému ukrytiu niektorých vystúpení na YouTube, a tak už mnoho výborných koncertov bez linku nenájdete. Veľká časť z nich sa však zachovala a nájdete ju v zozname BALCONY – from the vault.

Prečítajte si tiež:
Rytmus predstavuje song "Povolanie syn", v ktorom opisuje a zároveň hejtuje život namyslených detí z bohatých rodín

Naše tipy: Jeremy Loops, Vance Joy, Mumford and Sons

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií