fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 najlepších možností, ako si spríjemniť prázdniny v Banskej Bystrici

Máte tip? napíšte nám mailom

Banská Bystrica

 – “hlavné mesto” stredného Slovenska, krajské mesto banskobystrického kraja a 5. najväčšie miesto na Slovensku. Čo v tomto, obzvlášť zaujímavom meste robiť a prípadne ako tu stráviť príjemné prázdniny?


Na svoje si prídu naozaj všetci. Pre milovníkov kvalitných jedál je tu množstvo špičkových reštaurácií, pre milovníkov prírody sú to krásne historické a prírodné pamiatky. Vyhovieť sa taktiež dá aj milovníkom pokoja a kultúry, keď práve v BB je množstvo kultúrnych podujatí priamo na námestí alebo tichý relax v zelenkastých horách. Mesto láka aj priaznivcov adrenalínu, ktorí môžu vyhľadať rôzne individuálne, ale aj skupinové aktivity, pri ktorých sa len ťažko budete nudiť.

Banska_Bystrica_007

1. Múzeum SNP

Najznámejšia stála expozícia sa nachádza v pamätníku SNP v Banskej Bystrici. Expozícia je rozdelená do trinástich tematických celkov, z ktorých každý prezentuje inú kapitolu historického vývoja slovenských i svetových dejín. Výstava je tvorená panelmi so stručným historickým zhrnutím a mapkami, názorne zobrazujúcimi dané obdobie, počítačmi s autentickými fotografiami a krátkymi autentickými dokumentárnymi filmami.

Museum_of_Slovak_National_Uprising

2. Šikmá veža

Hrdo sa týčiaca vo vrchnej časti námestia, bola postavená v polovici 16. storočia.  Koncom 19. storočia sa narušila statika veže a objavili sa na nej trhliny. Postupne sa os odklonila o 68 cm, a preto je v súčasnosti známa a prezývaná aj ako “šikmá veža“. V polovici 20. storočia sa nakláňanie veže pozastavilo prostredníctvom betónovej injektáže. Z ochodze vo výške 20m nad terénom námestia sa vám naskytne prekrásny panoramatický výhľad na koruny okolitých horských masívov i do hĺbky námestia a  blízkych ulíc.

Prečítajte si tiež:
Predčasne narodené bábätko svojím úsmevom dojíma a baví svet. Za jeho úsmevom sa však skrýva trpký príbeh

Banska-Bystrica-centre-1

3. Barbakan

Do hradného areálu Banskej Bystrice sa kedysi vstupovalo po padacom moste, ponad umelo vytvorenú vodnú priekopu. Stavba hradu bola dokončená v roku 1512 výstavbou Barbakanu, ktorý obklopoval mestskú vežu s troma zvonmi. Pred Barbakanom kedysi stála Kaplnka sv. Jána Nepomuckého, ktorá však po požiari (1761) a následnom zasypaní vodnej priekopy prekážala povozom, ktoré vchádzali do hradu – bola rozobratá a následne premiestnená. Postupne sa odstraňovali aj zničené hradby, až Barbakan nadobudol podobu, v akej ho dnes poznáme. Dnes tu už môžme nájsť len naozaj krásnu pamiatku a prvotriednu reštauráciu.

Banska_Bystrica_011

4. MINISTRY of FUN

Ministry of Fun Banská Bystrica je najväčší a najmodernejší klub na Slovensku s vysoko kvalitným zvukovým systémom L’Acoustics K2 vhodný pre DJ-a a živé vystúpenia. Ministry of Fun má viac ako 80 inteligentných svetelných jednotiek (sharpy, beam, color spot, color wash, led glp) a viac ako 20 svetelných jednotiek na dokonalé nasvietenie účinkujúcich (arri, fhr), špeciálne vyrobený LED parket, LED stenu za a pred DJ-ským pultom a množstvo LED trubíc. MINISTRY of FUN Banská Bystrica je aj multifunkčný priestor, ideálny  pre rôzne firemné alebo súkromné eventy. Počas 7 rokov fungovania klubu využili priestory pre svoje eventy firmy ako ORANGE, Allianz, NAY elektrodom, Continental, OVB a množstvo ďalších. Klub navštívilo množstvo populárnych DJ-ov, ako Quintino, Nervo a mnoho ďalších.

Prečítajte si tiež:
Nádherné fotky sa môžu stať realitou. Toto je 11 trikov, na ktoré často zabúdame

night-629084_960_7205. Laser aréna

Laser aréna alebo Laser Tag je spoločenská adrenalínová hra, ktorá je svojou hrateľnosťou podobná paintballu alebo airsoftu. Určená je pre všetkých, ktorí majú radi zábavu a akciu. Hra je absolútne bezbolestná, preto ju môžu hrať ženy, deti, aj ľudia v staršom veku. Hru môžu naraz hrať minimálne 4 hráči a maximálne 12 hráčov. Hráč ma oblečenú vestu, ku ktorej je pripevnená zbraň. Vesta má na sebe senzory, ktoré počas hry svietia na určitú farbu podľa tímov. Cieľom hry je získať čo najviac bodov zasiahnutím senzorov na veste protivníka.

maxresdefault (1)

6. Choco Kebab

Nová britská štúdia odhalila, že deväť z desiatich ľudí miluje čokoládu.
Ten desiaty klamal.

13599921_614535402045674_1307610222768868671_n

7. EUROPA SHOPPING CENTRUM

Europa Shopping Center je najväčšie nákupno-zábavné centrum v banskobystrickom kraji. Jeho atraktívna poloha ho vopred predurčuje na to, aby bolo najobľúbenejším centrom nákupu, oddychu a zábavy v širokom okolí.

Je moderným a príťažlivým miestom, kde nájdete obchody, služby, zábavu a kancelárie priamo v centre mesta s výhľadom na Urpín.

Počas svojej existencie od roku 2006 si Europa SC získalo nielen obyvateľov mesta Banská Bystrica ale aj priľahlých oblastí. Tí na ňom oceňujú najmä úzke prepojenie nákupov a príjemne stráveného času s priateľmi, či obchodnými partnermi.

Pravidelne sa tu usporadúvajú rôzne spoločensko-kultúrne podujatia, výstavy, módne prehliadky. Europa SC sa tak stáva nielen nákupným a turistickým, ale aj spoločenským, kultúrnym a informačným centrom celého kraja.

360px-EuropaBC.BB

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií