fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

9 jedinečných mostov, ktoré vám vyrazia dych

Máte tip? napíšte nám mailom

Turistov po celom svete lákajú rôzne turistické atrakcie či jedinečné pamiatky, ktoré túžia vidieť na vlastné oči a urobiť si pri nich nejakú tú fotku. Rovnako to platí aj v prípade krásnych a jedinečných mostov, ktorých je po celom svete naozaj dosť. Vybrali sme niekoľko z nich, ktoré vám vyrazia dych.

#1

Golden Bridge sa stal hlavným miestom záujmu v Da Nang City vo Vietname. Vďaka jedinečnej konštrukcii si ho návštevníci okamžite zamilovali, pretože 2 mosty podporujú obrovské ruky. Podľa návrhárov ide o ilúziu, že ruky Božie zdvíhajú tento zlatý pás priamo zo zeme. A podľa návštevníkov tieto úžasné sochy ohromujú každého svojim dizajnom, zručnosťou, ktorú potreboval človek na ich stavbu, a vynaliezavosťou, ktorú potreboval na vykonanie tohto nápadu.

Zdroj: brightside.me

#2

Sky bridge bol postavený ako súčasť iniciatívy, ktorú začala malajzijská vláda, aby prilákala turistov. Vďaka unikátnej konštrukcii je most podopretý iba jedným oceľovým stožiarom a 8 káblami. Podarilo sa mu naplniť svoju funkciu a naďalej priťahuje mnoho návštevníkov. Takisto sa pravidelne objavuje na zoznamoch najlepších atrakcií svojho druhu na svete.

Zdroj: brightside.me

#3

Most Donghai je jedným z najdlhších mostov cez more na svete. Ale most cez záliv Hangzhou, ktorý sa tiež nachádza v Číne, je trochu dlhší ako tento. Pekný S-tvar mosta, ktorý na fotografiách vyzerá nádherne, bol vyrobený z bezpečnostných dôvodov. Na rozdiel od priamych ciest musia vodiči na tejto krivej diaľnici zostať pozorní, pretože sa musia sústrediť na zákruty.

Prečítajte si tiež:
Prílišný stres ovplyvňuje aj spánok a sny. Takto sa "vďaka" nemu mení naše snívanie
Zdroj: brightside.me

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

#4

Capilano Suspension Bridge pretína rieku s rovnakým názvom, ktorá bola odvodená od mena vodcu indického kmeňa Squamish, ktorý bol domorodým obyvateľom tohto miesta. Most je úžasný aj kvôli tomu, že časť jeho trasy smeruje až k úrovni vrcholkov, a stojí to naozaj za to. Ten pocit je ešte silnejší na Vianoce, keď sú stromy pokryté snehom a osvetlené mnohými svetlami.

Zdroj: brightside.me

#5

Rakotzbrücke Devil’s Bridge je známy svojím oblúkom, ktorý sa odráža vo vode a vytvára perfektný kruh z určitého uhla. Vstup do mosta je uzavretý nie z mystického, ale z bezpečnostných dôvodov, pretože bol postavený pre estetické a nie úžitkové účely.

Zdroj: brightside.me

#6

Vodopád Låtefossen je známy tým, že na vrchole sa nachádzajú dva rôzne vodopády, ktoré sa spájajú v dolnej časti. Hneď na mieste, kde sa dva toky stretávajú nájdete aj krásny oblúkový most.

Zdroj: brightside.me

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

#7

Akvadukt Pontcysyllte, ktorý sa nachádza vo Walese, je súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Po vybudovaní pred vyše dvesto rokmi sa táto unikátna vodná cesta stala nielen majstrovským dielom inžinierstva, ale aj bezchybným kusom monumentálnej architektúry. Skutočnosť, že akvadukt dokonale zodpovedá okolitej prírode, bola zdôraznená a načrtnutá v UNESCO.

Prečítajte si tiež:
Chorá starenka poprosila zdravotnú sestru, aby jej vyčistila nechty. Sestričkina reakcia ju rozplakala
Zdroj: brightside.me

#8

Puente Nuevo je zo španielčiny preložený ako “Nový most”, ale originál bol skutočne postavený v 18. storočí. Most na jednom oblúku bol postavený rýchlo, trvalo to len šesť rokov, no zrútil sa, a o život prišlo okolo 50 ľudí. Preto bola výstavba nového mosta braná veľmi vážne a celý proces trval tridsaťštyri rokov.

Zdroj: brightside.me

#9

U Bein Bridge má právo byť považovaný za najdlhší a najstarší drevený most na svete, ale oficiálne to tak nie je. Možno je dôvodom skutočnosť, že niektoré drevené trámy boli z bezpečnostných dôvodov nahradené betónovými piliermi. Okrem nových pilierov tento most existuje už takmer dve storočia a nové opevnenie by nemalo robiť túto stavbu menej dôstojnou. Most je pre miestnych obyvateľov veľmi dôležitý, pretože spája osady počas období záplav.

Zdroj: brightside.me

 

 

 

Zdroj / Foto: https://brightside.me/wonder-places/15-breathtaking-bridges-that-make-your-knees-go-weak-598460/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií