fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

9 jedinečných mostov, ktoré vám vyrazia dych

Turistov po celom svete lákajú rôzne turistické atrakcie či jedinečné pamiatky, ktoré túžia vidieť na vlastné oči a urobiť si pri nich nejakú tú fotku. Rovnako to platí aj v prípade krásnych a jedinečných mostov, ktorých je po celom svete naozaj dosť. Vybrali sme niekoľko z nich, ktoré vám vyrazia dych.

#1

Golden Bridge sa stal hlavným miestom záujmu v Da Nang City vo Vietname. Vďaka jedinečnej konštrukcii si ho návštevníci okamžite zamilovali, pretože 2 mosty podporujú obrovské ruky. Podľa návrhárov ide o ilúziu, že ruky Božie zdvíhajú tento zlatý pás priamo zo zeme. A podľa návštevníkov tieto úžasné sochy ohromujú každého svojim dizajnom, zručnosťou, ktorú potreboval človek na ich stavbu, a vynaliezavosťou, ktorú potreboval na vykonanie tohto nápadu.

Zdroj: brightside.me

#2

Sky bridge bol postavený ako súčasť iniciatívy, ktorú začala malajzijská vláda, aby prilákala turistov. Vďaka unikátnej konštrukcii je most podopretý iba jedným oceľovým stožiarom a 8 káblami. Podarilo sa mu naplniť svoju funkciu a naďalej priťahuje mnoho návštevníkov. Takisto sa pravidelne objavuje na zoznamoch najlepších atrakcií svojho druhu na svete.

Zdroj: brightside.me

#3

Most Donghai je jedným z najdlhších mostov cez more na svete. Ale most cez záliv Hangzhou, ktorý sa tiež nachádza v Číne, je trochu dlhší ako tento. Pekný S-tvar mosta, ktorý na fotografiách vyzerá nádherne, bol vyrobený z bezpečnostných dôvodov. Na rozdiel od priamych ciest musia vodiči na tejto krivej diaľnici zostať pozorní, pretože sa musia sústrediť na zákruty.

Zdroj: brightside.me

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií