fbpx
9 jedinečných mostov, ktoré vám vyrazia dych

9 jedinečných mostov, ktoré vám vyrazia dych

Turistov po celom svete lákajú rôzne turistické atrakcie či jedinečné pamiatky, ktoré túžia vidieť na vlastné oči a urobiť si pri nich nejakú tú fotku. Rovnako to platí aj v prípade krásnych a jedinečných mostov, ktorých je po celom svete naozaj dosť. Vybrali sme niekoľko z nich, ktoré vám vyrazia dych.

#1

Golden Bridge sa stal hlavným miestom záujmu v Da Nang City vo Vietname. Vďaka jedinečnej konštrukcii si ho návštevníci okamžite zamilovali, pretože 2 mosty podporujú obrovské ruky. Podľa návrhárov ide o ilúziu, že ruky Božie zdvíhajú tento zlatý pás priamo zo zeme. A podľa návštevníkov tieto úžasné sochy ohromujú každého svojim dizajnom, zručnosťou, ktorú potreboval človek na ich stavbu, a vynaliezavosťou, ktorú potreboval na vykonanie tohto nápadu.

Zdroj: brightside.me

#2

Sky bridge bol postavený ako súčasť iniciatívy, ktorú začala malajzijská vláda, aby prilákala turistov. Vďaka unikátnej konštrukcii je most podopretý iba jedným oceľovým stožiarom a 8 káblami. Podarilo sa mu naplniť svoju funkciu a naďalej priťahuje mnoho návštevníkov. Takisto sa pravidelne objavuje na zoznamoch najlepších atrakcií svojho druhu na svete.

Zdroj: brightside.me

#3

Most Donghai je jedným z najdlhších mostov cez more na svete. Ale most cez záliv Hangzhou, ktorý sa tiež nachádza v Číne, je trochu dlhší ako tento. Pekný S-tvar mosta, ktorý na fotografiách vyzerá nádherne, bol vyrobený z bezpečnostných dôvodov. Na rozdiel od priamych ciest musia vodiči na tejto krivej diaľnici zostať pozorní, pretože sa musia sústrediť na zákruty.

Zdroj: brightside.me

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Krása! Kto by nechcel pracovať v takýchto priestoroch?! V Bratislave vznikli parádne kancelárie

Google+ Linkedin

Autor:

Moje meno je Rado a písanie ma baví už od detstva, už nech to znie akokoľvek klišé. Pôvodne som chcel ísť študovať žurnalistiku, ale nakoniec som vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského. Napriek tomu, že veľa ľuďom tento odbor veľa nepovie, tak mňa štúdium veľmi bavilo a som rád, že sa teraz môžem venovať písaniu aj na témy, ktoré sme riešili v škole. Veď, čo môže byť viac ako robiť to, čo človeka teší a napĺňa."