fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Španielsku Valenciu devastuje najväčší lesný požiar v krajine, do boja s ohňom úrady nasadili desiatky lietadiel (foto+video)

Požiar už spálil viac ako 19-tisíc hektárov územia v okruhu 120 kilometrov.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.8.2022 (Webnoviny.sk) – Lesný požiar, ktorý nekontrolovane horí v španielskej provincii Valencia, je jeden z najväčších tohtoročných v krajine. Oheň, ktorý horí už piaty deň, spálil viac ako 19-tisíc hektárov územia v okruhu 120 kilometrov, informovali v piatok úrady.

“Na boj s ohňom nasadili 35 lietadiel. Hoci dážď vo štvrtok povzbudil nádeje na to, že sa požiar podarí dostať pod kontrolu, v dôsledku silného vetra je veľmi agresívny,” uviedol šéf spravodlivosti provinčnej samosprávy.

Päť ľudí je ešte stále v nemocnici po tom, čo utrpeli vážne popáleniny, keď začiatkom týždňa vyskočili z vlaku, ktorý smeroval do ohňa a chcel zmeniť smer. Šéf regionálnej vlády Ximo Puig si vyžiadal správu od hasičov, aby objasnili, prečo mohol vlak ísť cez horiacu oblasť.

Do začiatku augusta španielske ministerstvo pre ekologický prechod zaznamenalo 43 veľkých lesných požiarov. V predošlých rokoch bol priemer 11. Európsky informačný systém o lesných požiaroch (EFFIS) odhaduje, že v Španielsku tento rok zhorelo 284 764 hektárov plochy. To je štvornásobne viac ako bol priemer od začiatku záznamov v roku 2006.

Prečítajte si tiež:
Rusi rozdávajú obyvateľom v ukrajinskom Melitopoli ruské pasy, koľkí ich už dostali nie je známe

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesné požiare v Španielsku

Viac k témam: Lesný požiar v Španielsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielsku Valenciu devastuje najväčší lesný požiar v krajine, do boja s ohňom úrady nasadili desiatky lietadiel (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií