fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi chystajú v Mariupole zinscenovaný proces i možný raketový útok. Odhalila ukrajinská rozviedka ich plány?

Udiať sa to má 24. augusta, teda na Deň nezávislosti Ukrajiny.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské sily plánujú 24. augusta v Deň nezávislosti Ukrajiny „predstaviť proces“ s obrancami Azovstaľu v okupovanom juhoukrajinskom meste Mariupoľ.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany (GUR) na Telegrame uviedlo, že Rusko by mohlo uskutočniť raketový útok na miesto počas falošného súdneho procesu a pokúsiť sa zvaliť vinu na Ukrajinu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Okupanti podľa GUR na tento účel urgentne prerábajú zachované priestory mariupoľskej filharmónie. Na javisku inštalujú železné klietky, v ktorých budú držať zajatých ukrajinských vojakov.

Aby Rusi tejto akcii dodali zdanie „legitímnosti“, pripravujú na vystúpenie špeciálne vyškolených „svedkov“ a plánujú pozvať zástupcov ruských „médií“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi chystajú v Mariupole zinscenovaný proces i možný raketový útok. Odhalila ukrajinská rozviedka ich plány? © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií