fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sociálna poisťovňa evidovala za júl nárast počtu dôchodcov na Slovensku, vyplatila menej invalidných penzií

Počet vyplácaných dôchodkov, ktorých môže penzista dostávať aj viacero súčasne, v siedmom mesiaci tohto roka medziročne stúpol o 13,3-tisíca na 1 milión 714,7-tisíca.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.8.2022 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu júla tohto roka 1 milión 406,7-tisíca dôchodcov na Slovensku. Oproti koncu júla minulého roka ide o nárast o 8,9-tisíca penzistov. Počet vyplácaných dôchodkov, ktorých môže penzista dostávať aj viacero súčasne, v siedmom mesiaci tohto roka medziročne vzrástol o 13,3-tisíca na 1 milión 714,7-tisíca. Vyplýva to zo štatistík Sociálnej poisťovne.

Počet vyplácaných starobných dôchodkov sa ku koncu júla tohto roka medziročne mierne zvýšil. Sociálna poisťovňa vykázala na konci minulého mesiaca 1 milión 99,3-tisíca starobných penzií, čo bolo v porovnaní s júlom vlaňajška o 12,1-tisíca viac.

Počet predčasných starobných dôchodkov medziročne klesol o 471 osôb na 11,4-tisíca. Významnejší pokles nastal pri invalidných penziách. Poisťovňa vyplácala ku koncu minulého mesiaca 224,2-tisíca invalidných dôchodkov, čo bolo o 3,8-tisíca menej ako v júli minulého roka.

Viac k témam: Dôchodcovia, Dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa evidovala za júl nárast počtu dôchodcov na Slovensku, vyplatila menej invalidných penzií © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií