fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Berlínska polícia začala vyšetrovať palestínskeho lídra, na stretnutí so Scholzom obvinil Izrael zo spáchania holokaustu

Bagatelizovanie holokaustu je v Nemecku trestné, začatie predbežného vyšetrovania automaticky neznamená úplné vyšetrovanie.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.8.2022 (Webnoviny.sk) – Berlínska polícia začala predbežné vyšetrovanie palestínskeho prezidenta Mahmúda Abbása pre jeho vyjadrenia, že Izrael spáchal 50 holokaustov Palestínčanov.

Podnecovanie nenávisti

Palestínsky politik sa tak vyjadril tento týždeň počas tlačovej konferencie s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom v Berlíne začo si vyslúžil kritiku v Nemecku, Izraeli ale aj inde.

Polícia potvrdila piatkovú správu denníka Bild, že Abbása vyšetrujú pre možné podnecovanie k nenávisti po tom, čo dostali formálne trestné oznámenie.

Abbása chráni imunita

Bagatelizovanie holokaustu je v Nemecku trestné, ale ako pripomína agentúra AP, začatie predbežného vyšetrovania automaticky neznamená úplné vyšetrovanie.

Nemecké ministerstvo zahraničia uviedlo, že na Abbása, ktorý je zástupcom Palestínskej samosprávy, sa bude vzťahovať imunita pred stíhaním, pretože bol na oficiálnej návšteve krajiny. Scholz v utorok znovu zopakoval, že Nemecko neuznáva Palestínske územia za suverénny štát.

Viac k témam: Holokaust, Šírenie nenávisti, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Berlínska polícia začala vyšetrovať palestínskeho lídra, na stretnutí so Scholzom obvinil Izrael zo spáchania holokaustu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Lídri Európskej únie rokujú o kandidatúre Ukrajiny, podľa Michela ide o rozhodujúci moment
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií