Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aj psy majú mimiku! Ako sa tvária sekundu pred chytením maškrty?

Fotograf Christian Vieler sa už niekoľko rokov špecializuje na zachycovanie unikátnych a originálnych momentov zo zvieracej ríše. Psie reakcie zbiera od roku 2013 a všetky sú zhrnuté v knihe Treat.

Pokračovanie pod reklamou

Po každej sérii nových fotiek baví celý internet. Vieler vie, že psy majú rôzne osobnosti a snaží sa ich preto zachytiť v momentoch, kedy na ich tvárach najlepšie vidieť emócie. Chlpáči, samozrejme, nemajú s pózovaním najmenší problém – aspoň pokiaľ vo vzduchu lietajú tie správne pochúťky.

Na svojom intagramovom účte má fotograf úctyhodných 136 000 sledovateľov a ak sa chcete správne naladiť do dňa s úsmevom na tvári, odporúčame pozrieť. Každých pár dní vás bude čakať nový ňucháč s ešte humornejším výrazom ako ten posledný.

1.

Pokračovanie pod reklamou

2.

3.

4.

Pre portál BoredPanda Vieler povedal: „Fotenie psov pri tom, ako chytajú pochúťky, sa začalo úplne náhodne s mojím labradorom a v podstate sa venujem chlpáčom už šiesty rok. Odfotiť ich nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať a je to len polovica práce. Treba s nimi najskôr nadviazať puto.” Profesionálne sa psím fotografiám venuje od roku 2016 a ako sám vraví, je vo výbornej pozícii, pretože psov už nemusí hľadať on, chodia k nemu sami.

Pokračovanie na druhej strane →

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií