fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktivisti z Greenpeace bránili ruskému ropnému tankeru, aby vyložil svoj náklad v termináli spoločnosti Esso

Niekoľko ďalších aktivistov zastavila polícia ešte predtým, ako sa mohli zúčastniť na protestnej akcii.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – Aktivisti z environmentálnej organizácie Greenpeace použili kajaky a čln, aby zabránili ruskému ropnému tankeru vyložiť svoj náklad južne od nórskeho Osla.

Organizácia uviedla, že jej členovia sa pripútali k plavidlu Ust Luga, ktoré je registrované v Hongkongu a prenajíma si ho ruská ropná spoločnosť Novatek, keď priplávalo do terminálu spoločnosti Esso (ExxonMobil) pri Tönsbergu. Tanker s 95-tisíc tonami paliva cestoval z Petrohradu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Aktivisti tvrdia, že nórske spoločnosti takto „financujú ruskú vojnu“. Hovorkyňa spoločnosti Anne Fougner sa pre nórske noviny Dagbladet vyjadrila, že ropu kúpili ešte pred tým, ako Rusko napadlo Ukrajinu. Nórska pobočka Esso „nemá iné zmluvy na nákup produktov z Ruska“.

Nórska tlačová agentúra NTB informovala, že niekoľko ďalších aktivistov zastavila polícia ešte predtým, ako sa mohli zúčastniť na protestnej akcii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktivisti z Greenpeace bránili ruskému ropnému tankeru, aby vyložil svoj náklad v termináli spoločnosti Esso © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Komerčnú budovu v Indii pohltil požiar, vyžiadal si viac ako 20 mŕtvych
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií