fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nórsko, Dánsko a Island pomôžu Švédsku a Fínsku, keby na nich niekto zaútočil pred vstupom do NATO

Švédsko a Fínsko mieria do NATO.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2022 (Webnoviny.sk) – Nórsko, Dánsko a Island sľúbili Fínsku a Švédsku, že ich pred získaním členstva v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO) v prípade útoku budú chrániť. Uviedol to nórsky premiér Jonas Gahr Störe, na ktorého sa odvoláva spravodajský portál Sky News.

„Spolu s Dánskom a Islandom je Nórsko pripravené pomôcť svojim severským susedom všetkými potrebnými prostriedkami, ak sa stanú obeťou agresie na ich území pred získaním členstva v NATO,“ vyjadril sa predseda nórskej vlády.

Severské krajiny vyjadrili podporu svojim regionálnym partnerom po tom, čo švédska premiérka Magdalena Anderssonová oznámila, že sa Švédsko pridá k Fínsku a požiada o členstvo v NATO.

Viac k témam: vstup do NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Nórsko, Dánsko a Island pomôžu Švédsku a Fínsku, keby na nich niekto zaútočil pred vstupom do NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií