fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Švédska vládna strana podporuje vstup krajiny do NATO, má však niekoľko podmienok

Vládna strana sa tak vyjadrila len niekoľko hodín po tom, ako susedné Fínsko uviedlo, že formálne požiada o vstup do NATO.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2022 (Webnoviny.sk) – Švédska vládna sociálnodemokratická strana oznámila, že podporuje vstup krajiny do Severoatlantickej aliancie. Vyjadrila sa tak len niekoľko hodín po tom, ako susedné Fínsko uviedlo, že formálne požiada o vstup do NATO. „Vedenie strany Sociálni demokrati rozhodlo, že strana bude pracovať na žiadosti o členstvo v NATO,” uviedla strana vo vyhlásení, ktoré zverejnila v nedeľu.

Dodala však, že nechce na území Švédska jadrové zbrane alebo základne Severoatlantickej aliancie. „Sociálni demokrati preto budú pracovať na tom, aby zabezpečili, že Švédsko, ak NATO prihlášku schváli, vyjadrilo výhrady proti umiestneniu jadrových zbraní a trvalých vojenských základní na švédskom území,” dodáva vyhlásenie. Informuje o tom portál bbc.com.

Zdroj: Webnoviny.sk – Švédska vládna strana podporuje vstup krajiny do NATO, má však niekoľko podmienok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií