fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Začalo sa vojenské cvičenie Slovenský štít 2022, zúčastňujú sa ho aj vojaci z Maďarska a USA

Na úvodnom nástupe sa osobne zúčastnil aj veliteľ novokonštituovaného veliteľstva mnohonárodnej divízie NATO – stred Denis Tretinjak.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2022 (Webnoviny.sk) – Začalo sa medzinárodné vojenské cvičenie Slovenský štít 2022, na ktorom bude v nasledujúcich dvoch týždňoch participovať viac ako 1200 vojakov zúčastnených krajín.

Na cvičení sa okrem vojakov Ozbrojených síl SR (OS SR) zúčastňujú aj vojaci z Maďarska, americkej armády v Európe a príslušníci Národnej gardy Indiany.

Precvičia veliteľov aj štáby

Prvý týždeň cvičenia bude venovaný veliteľsko-štábnemu cvičeniu, ktorého cieľom je precvičiť veliteľov, štáby a jednotky v plánovaní a vedení spoločných operácií v medzinárodnom prostredí. Informoval o tom hovorca OS SR Štefan Zemanovič.

„Napriek nasadeniu našich vojakov na východnej hranici a aktivitám súvisiacich s vytváranou mnohonárodnou bojovou skupinou NATO na Slovensku sme pripravili kvalitné cvičenie, ktoré dôkladne preverí naše spôsobilosti. Súčasťou cvičenia bude v ďalšom týždni aj poľný manéver kombinovanej jednotky,“ uviedol veliteľ pozemných síl OS SR a riadiaci cvičenia Ivan Pach.

Výcviková príležitosť

Cvičenie je zároveň výcvikovou príležitosťou pre príslušníkov mnohonárodnej bojovej skupiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktorá už viac ako mesiac pôsobí v Centre výcviku Lešť.

Na úvodnom nástupe pred začiatkom prvej fázy cvičenia sa osobne zúčastnil aj veliteľ novokonštituovaného veliteľstva mnohonárodnej divízie NATO – stred Denis Tretinjak, ktorého príslušníci tak majú prvú významnú príležitosť zoznámiť sa s postupmi našich jednotiek pri plánovaní a vedení vojenských operácií.

Prečítajte si tiež:
Úrad na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti pozná podľa Vetráka len sedem percent Slovákov

Viac k témam: Vojenské cvičenie Slovenský štít
Zdroj: Webnoviny.sk – Začalo sa vojenské cvičenie Slovenský štít 2022, zúčastňujú sa ho aj vojaci z Maďarska a USA © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií