fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Američania obvinili troch Iráncov z kybernetických útokov na stovky obetí v USA a ďalších krajinách

Predpokladá sa, že hackeri nepracovali v mene iránskej vlády, ale pre svoj vlastný zisk.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Americké ministerstvo spravodlivosti v stredu oznámilo, že obvinili troch občanov Iránu za kybernetické útoky. Tie zasiahli energetické spoločnosti, miestne samosprávy či malé podniky a neziskové organizácie.

Podozriví hackeri čelia obvineniam za to, že zaútočili na stovky obetí v USA a ďalších krajinách.

Niektorí zaplatili výkupné

Prokurátori tvrdia, že hackeri zašifrovali a ukradli údaje zo sietí obetí a pohrozili ich zverejnením, pokiaľ im nezaplatia vysoké výkupné. Niektorí postihnutí výkupné podľa rezortu zaplatili.

Predpokladá sa, že hackeri nepracovali v mene iránskej vlády, ale pre svoj vlastný zisk. Niektoré z ich obetí sa podľa predstaviteľa ministerstva, ktorý informoval médiá pod podmienkou anonymity, dokonca nachádzali v Iráne.

Obvinení sú zrejme v Iráne

Poznamenal však, že takáto aktivita existuje, pretože iránska vláda povolila hackerom operovať vo veľkej miere beztrestne.

Trojica obvinených sa zrejme nachádza v Iráne a nie je zatknutá. Podľa predstaviteľa ministerstva im však obvinenia v podstate neumožňujú odísť z krajiny.

Viac k témam: Hackeri, Kybernetické útoky
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania obvinili troch Iráncov z kybernetických útokov na stovky obetí v USA a ďalších krajinách © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajina chce úplne oslobodiť južné územia. Kuleba verí, že väčšina ľudí potom spáli svoje ruské pasy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií