fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Americká šprintérka Allyson Felixová odišla do športového dôchodku, ale po týždni je späť, zabehne ďalšiu štafetu

Allyson Felixová sa medzičasom vrátila domov, no pred aktuálnym víkendom bola späť v Eugene.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.7.2022 (Webnoviny.sk) – Odchod americkej šprintérky Allyson Felixovej do športového dôchodku sa dočasne odkladá.

Tridsaťšesťročná rodáčka z Los Angeles mala pôvodne zavesiť tretry na klinec po minulotýždňovom bronze zo súťaže miešaných štafiet na 4×400 m na majstrovstvách sveta v americkom Eugene, no po týždni je späť.

Nemohla nechať tím v štichu

Dostala totiž ponuku byť členkou štafety žien na 4×400 m, ktorú v sobotu na svetovom šampionáte čakajú rozbehy.

“Tréneri sa ma spýtali, či budem k dispozícii a ja som nemohla nechať tím v štichu,” prezradila Felixová, ktorá minulý piatok v spomenutej súťaži miešaných štafiet bežala na druhom úseku a v cieli poznamenala, že šlo o jej posledný štart na vrcholnom podujatí. Medzičasom sa vrátila domov, no pred aktuálnym víkendom bola späť v Eugene.

Môže získať dvadsiatu medailu

“Po telefonáte som sa opäť nastavila na súťaženie a sústredím sa naň,” prezradila držiteľka jedenástich medailí z OH (7-3-1) a devätnástich cenných kovov z MS (13-3-3).

Znamená to, že v prípade víkendového štafetového úspechu môže zaokrúhliť zbierku medailí zo svetových šampionátov na 20.

Prečítajte si tiež:
Nepálsky šerpa Kami Rita sa na svoju šancu počkal a rekordný 26. raz zdolal Mount Everest

Viac k témam: MS v atletike
Zdroj: Webnoviny.sk – Americká šprintérka Allyson Felixová odišla do športového dôchodku, ale po týždni je späť, zabehne ďalšiu štafetu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií