fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dánsko pošle vojenských inštruktorov do Británie, aby cvičili ukrajinských vojakov

Povedal to dánsky minister obrany Morten Bodskov.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Dánsko pošle vojenských inštruktorov do Veľkej Británie, aby sa tam zapojili do výcviku ukrajinských vojakov. Povedal to dánsky minister obrany Morten Bodskov a dodal, že jeho krajina má v úmysle cvičiť príslušníkov ukrajinskej armády aj na svojej domácej pôde. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V najbližšom období Dánsko vyšle 130 vojenských inštruktorov do britského výcvikového projektu,“ povedal Bodskov. Minister konštatoval, že ukrajinským vojakom s nijakými alebo len s obmedzenými vojenskými skúsenosťami budú dánski inštruktori poskytovať základný vojenský výcvik, vrátane výcviku pre boj v mestách a pre taktické operácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Dánsko pošle vojenských inštruktorov do Británie, aby cvičili ukrajinských vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií