fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pupiš na majstrovstvách Európy v Mníchove najviac verí Volkovi a Zapletalovej, útok na medaily však neočakáva

Slovensko bude na atletických majstrovstvách Európy v nemeckom Mníchove reprezentovať 19 športovcov.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ) a vedúci slovenskej výpravy na augustových majstrovstvách Európy v nemeckom Mníchove Martin Pupiš očakáva najlepšie výsledky od šprintérov Emmy Zapletalovej a Jána Volka.

Atlétov trápia zdravotné problémy

Slovenská zostava mohla mať podľa neho viac ako 19 mien a mohla byť o niečo kvalitnejšia, keby viacerých atlétov netrápili zdravotné problémy.

Nominácia je o kúsok užšia ako sme čakali, chceli sme viac ako dvadsať atlétov. Samozrejme, očakávali sme aj trochu vyššiu kvalitu. Mnohí naši elitní atléti ako Marcel Lomnický, Tomáš Veselka, Martina Hrašnová, Stanislava Škvarková či Monika Weigertová, ale najmä v ostatnom čase dobre sa ukazujúci Maximilián Slezák a Gabriela Gajanová, sa do tímu nedostali. To sú naše slabiny, ale dobrá správa smerom k šampionátu je výborná forma Jána Volka. Uvidíme, ako sa bude ďalej vyvíjať forma Emmy Zapletalovej, ale ešte majú s trénerom niekoľko dní, aby ju doladili. Myslím si, že zostava síce nebude až tak početná, ale že tam bude kvalita,” uviedol Pupiš vo videu na webe TA3.

Prečítajte si tiež:
Chodec Černý nečakal 14. miesto na „dvadsiatke“, výkon v závere považuje za nadľudský (foto+video)

Väčšina reprezentantov sú šprintéri

Väčšina slovenských reprezentantov v Mníchove sú bežci, prevažne šprintéri, čo je oproti predošlým rokom zmena.

V minulosti sme stavali na technických disciplínach, tento rok je to dominantne stavané na bežeckých disciplínach. Sú tam bohato zastúpení chodci, tak ako to bolo na MS. Je to teda veľká zmena. Šprintérsky ‘boom’ je zapríčinený tým, že sa v ostatných rokoch výrazne darilo Volkovi. Okrem toho sa tam nabalila veľká skupina šprintérov, máme niekoľko kvalitných šprintérov a výborne obsadenú mužskú aj ženskú štvorstovku prekážok. Je to výborná správa, že sme sa zlepšili v šprintoch, ale v technických disciplínach v ostatnom čase pokrivkávame,” vysvetlil Pupiš.

Pupiš medailu neočakáva

Pupiš vkladá najväčšie nádeje na európskom šampionáte do dvoch elitných slovenských šprintérov, útok na medailu však neočakáva: “Zapletalová a Volko sú hlavní kandidáti, ktorí by sa mali pobiť o finálové výsledky. Ďalším lídrom by mohol byť Miroslav Úradník, ktorý bol 21. na MS a siedmy z Európanov, siedme miesto mu patrí aj v aktuálnych európskych tabuľkách. Minimálne o semifinále by sa mali pobiť Daniela Ledecká, Viktória Forster a prekážkari na štvorstovke. Tá zostava nie je úplne slabá, ale nie je taká silná ako v ostatných rokoch, keď sme mali medailové ambície.”

Prečítajte si tiež:
Ruského gymnastu Kuliaka potrestali za dres s písmenom „Z“, dostal ročný dištanc

Problémom by mohol byť COVID-19

Vedúci tréner slovenských atlétov verí, že šampionát neovplyvní ochorenie COVID-19. Po návrate z MS v Eugene mali pozitívne testy chodci Dominik Černý, Miroslav Úradník aj Hana Burzalová.

Realita sa ukáže až priamo v pretekoch. Vieme, že niektorých to nepostihne vôbec a u niekoho sa to prejaví intenzívnejšie. Verím, že sa vyhneme aspoň tomu, aby sme mali teraz pozitívne prípady v tíme. Preto musia byť všetci deň pred odchodom otestovaní s negatívnym výsledkom, aby nebola v tíme hrozba, že si to budeme rozširovať medzi sebou a ohrozovať seba aj zdravie pretekárov, čo by mohlo ovplyvniť celú ich športovú kariéru,” dodal Pupiš.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy v atletike, nominácia, Šprint
Zdroj: Webnoviny.sk – Pupiš na majstrovstvách Európy v Mníchove najviac verí Volkovi a Zapletalovej, útok na medaily však neočakáva © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií