fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA poskytnú Ukrajine 89 miliónov dolárov na zlikvidovanie mín, ktoré zabíjajú a mrzačia nevinných civilistov

Podľa Američanov bude rozsah odmínovacích prác podobný ako pri takýchto misiách vo Vietname, Kambodži a Laose po americkej vojne v 60. a 70. rokoch minulého storočia.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.8.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty oznámili, že Ukrajine poskytnú 89 miliónov dolárov na zlikvidovanie nášľapných mín, ktoré na ukrajinskom území rozmiestnili ruské sily. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Od marca bolo na Ukrajine zneškodnených asi 160-tisíc mín, no podľa amerického ministerstva zahraničia zhruba päť miliónov Ukrajincov stále žije v oblastiach ohrozených mínami, ktoré nastražili Rusi.

Podľa Američanov bude rozsah odmínovacích prác podobný ako pri takýchto misiách vo Vietname, Kambodži a Laose po americkej vojne v 60. a 70. rokoch minulého storočia.

„Nezákonná a nevyprovokovaná ruská invázia na Ukrajinu zasypala obrovské časti krajiny nášľapnými mínami, nevybuchnutou muníciou a improvizovanými výbušnými zariadeniami. Tieto výbušné nebezpečenstvá blokujú prístup k úrodnej poľnohospodárskej pôde, odďaľujú úsilie o obnovu, bránia vysídleným komunitám v návrate do ich domovov a naďalej zabíjajú a mrzačia nevinných ukrajinských civilistov,“ uvádza sa vo vyhlásení amerického ministerstva zahraničia.

(1 EUR = 1,0234 USD)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – USA poskytnú Ukrajine 89 miliónov dolárov na zlikvidovanie mín, ktoré zabíjajú a mrzačia nevinných civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Pápež František musel zrušiť júlovú cestu do Afriky, urobil tak na žiadosť svojich lekárov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií